POT. III edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

2005: Przyznano 20 Certyfikatów i Specjalny Certyfikat Internautów

Oto kolejne prezentacje laureatów. Cofamy się tym razem do roku 2005. Certyfikaty POT wręczone zostały przez prezesa POT Andrzeja Kozłowskiego 22 września 2005 r., podczas inauguracji XIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw Tour & Travel. Rzecz miała miejsce w hali „Teatr pod Pałacem”.

20 laureatów spośród 122 zgłoszonych produktów wybrała w głosowaniu jawnym (9 września w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej) Kapituła Konkursowa w składzie: Jerzy Domański („Przegląd”), Jan Wysokiński (Stowarzyszenie Ekspertów Turystyki), Ryszard Kunce (sekretarz generalny PTTK), Romuald Bokun (TVP3), Karolina Jaroszewicz („Newsweek”) oraz Jerzy Walasek (POT).

Certyfikat POT otrzymały: Zamek Kliczków za ofertę turystyczną „Cztery pory roku”, Zamojski Dom Kultury za „Zamojskie Lato Teatralne”, Zielonogórski Ośrodek Kultury za „Lato Muz Wszelakich”, Urząd Miasta Łodzi za „Ulice Piotrkowską – Letni Salon Łodzi”, Skansen Rzeki Pilicy za „Muzeum bez kapci”, Uzdrowisko Kopalni Soli Bochnia za „Nocleg w Kopali Soli Bochnia”, Dowództwo Sił Powietrznych za Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Air Show”, Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskid Niski” za Szlak Naftowy, Augustowska Organizacja Turystyczna za Szlak Papieski – Kanał Augustowski, Biebrzański Park Narodowy za sieć ścieżek edukacyjnych BPN, Muzeum Zamkowe w Malborku za historyczną imprezę plenerową „Oblężenie Malborka”, Tyskie Muzeum Piwowarstwa za zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych i Tyskiego Muzeum Piwowarstwa, Stowarzyszenie „Delta” za Bałtowski Park Jurajski, Gmina Pacanów za Pacanów – Europejską Stolicę Bajki i organizowany tam od 2003 r. Festiwal Kultury Dziecięcej, Zdzisław Pniewski za gospodarstwo agroturystyczne „Korzyna” w Korzennie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie za Olsztyńskie Lato Artystyczne, Hotel „Anders” w Starych Jabłonkach za organizacje Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej SWATCH-FIVB World Tour 2005 „Mazury Open”, Antoni Chłapowski za Jaszkowo – Centrum Hipiki, Centrum Informacji, Promocji, Rekreacji Gminy Rewal za Akademię Słońca – Letnią Uczelnię Aktywnego Wypoczynku oraz Urząd Miasta Świnoujścia za produkt „Świnoujście – twierdza na wyspach”.

Po raz pierwszy zgłoszone produkty turystyczne zaprezentowano na stronie internetowej POT, gdzie zostały poddane ocenie internautów. Każdy użytkownik Internetu mógł przyznać jeden głos. Spośród 2,5 tysiąca głosów niemal 700 oddano na Festiwal Filmowy „Era Nowe Horyzonty” w Cieszynie, który zdobył Specjalny Certyfikat Internautów.

Produkty nagrodzone Certyfikatem POT uzyskały absolutny priorytet w działaniach promocyjnych POT. Promowane były na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej w czasie targów TT Warsaw, prezentowały się na Tour Salonie w Poznaniu (19-22 X) i targach międzynarodowych. Prezentowane były w wysokonakładowych wydawnictwach POT.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit