POT. V edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

2007: Przyznano 13 Certyfikatów i 3 Wyróżnienia

Po raz piąty Kapituła Konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny poddała ocenie wnioski o nadanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Członkowie Kapituły w składzie: przewodniczący Jan Wysokiński (Stowarzyszenie Ekspertów Turystyki), Wojciech Nowakowski (TVP), Jerzy Domański (Przegląd), Ryszard Kunce (PTTK), Grzegorz Kiszluk (Brief), Anna Kosmała-Zarzycka (DGA S.A.), Robert Kaszlewicz (Migut Media), Karolina Jaroszewicz (Newsweek), Jacek Debis (PART), Dariusz Liwanowski (Aktualności Turystyczne), oraz Jan Jastrzębki i Jacek Janowski (POT) wybrali w głosowaniu jawnym 13 najlepszych produktów turystycznych  spośród 62. zgłoszonych wniosków. Przyznali także  3 wyróżnienia.

Certyfikat POT otrzymały: Zakład Turystyczny Kompleksu Osówka za Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy w Górach Sowich; Opera Wrocławska za plenerowe megawidowisko operowe „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego; Urząd Miasta Zielona Góra za Winobranie – Festiwal Wina; Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina za Wędrowny Festiwal „Kolory Polski”; Robert Papis za Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła; Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce za interesującą ofertę edukacyjno-kulturalną; Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury za Tatrzańskie Wici – cykl plenerowych imprez kulturalno-rozrywkowych; Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej za Garncarski Szlak w Medyni Głogowskiej; Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna za „Gościnny Białystok”; Fundacja Zamek w Gniewie za inscenizację Bitwy Dwóch Wazów Vivat Vasa!; Śląska Organizacja Turystyczna za Festiwal Kuchni Śląskiej i Szlak Zabytków Techniki oraz Komunikacja Miejska Sp. z o.o. w Szczecinku za Szczecinecki Tramwaj Wodny – Bayern.

3 wyróżnienia za przedsięwzięcia, które mogą być głównym elementem przyszłego produktu turystycznego oraz mają istotny wpływ na atrakcyjność regionu, w którym funkcjonują otrzymały: firma Lang Team Sp. z o.o. za Kolarską Ligę Mistrzów - Tour de Pologne; Urząd Miasta w Augustowie za Mistrzostwa Polski w Pływaniu na byle czym „Co ma pływać nie utonie?” oraz PPHU Hortulus – Iwony Bigońskiej za Ogrody Tematyczne Hortulus.

Certyfikat Specjalny Internautów za największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym otrzymało Winobranie – Festiwal Wina w Zielonej Górze.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit