POT. VI edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

2008: Przyznano Złoty Certyfikat, 11 Certyfikatów oraz Wyróżnienie

27.10.2008 w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na Konkurs nadesłano ogółem 90 zgłoszeń produktów turystycznych, w tym 21 pretendowało do Złotego Certyfikatu.

Tegoroczna edycja Konkursu POT rozpoczęła się w marcu i przebiegała według nowych zasad regulaminowych. Jedną z najważniejszych było wprowadzenie kategorii Złotego Certyfikatu POT przyznawanego produktom nagrodzonym już Certyfikatem w latach ubiegłych, które konsekwentnie i twórczo rozwijają swoją działalność. Zdobywcy Złotego Certyfikatu przypadła niebagatelna nagroda - sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna, na którą zarezerwowano pochodzącą z funduszy unijnych kwotę 720 tys. zł.

Tak więc 27 października Kapituła w składzie: przewodniczący Jan Wysokiński (Stowarzyszenie Ekspertów Turystyki), Paweł Lewandowski, wiceprezes Zarządu PIT, Magdalena Ragus, dyrektor ds. projektów PART, Tadeusz Milik, prezes Forum Turystyki Przyjazdowej, Adam Mikołajczyk, redaktor naczelny „BRIEF for Poland”, Andrzej Jaworski, przedstawiciel ROT-ów, Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes POT, Dariusz Liwanowski, redaktor prowadzący „Aktualności Turystyczne” i sekretarz: Jacek Janowski, st. specjalista DWR wybrała w głosowaniu jawnym 11 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT oraz przyznała jedno Wyróżnienie. Natomiast spośród 21 zgłoszeń do Złotego Certyfikatu wybrała 5 nominacji do nagrody głównej, a z nich jeden produkt turystyczny, któremu przyznano Złoty Certyfikat POT.

Wśród nominowanych do Złotego Certyfikatu znalazły się: Impreza „Oblężenie Malborka”, Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, Opera Wrocławska za niekonwencjonalne widowiska operowe, Manufaktura – w Królestwie Izraela Poznańskiego oraz Jarmark św. Dominika w Gdańsku.

Złoty Certyfikat przyznano Szlakowi Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit