POT. VIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

2010: Przyznano Złoty Certyfikat, 10 Certyfikatów, 3 Wyróżnienia i Certyfikat Internautów

zloty-certyfikat-2010

8 września 2010 roku w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na Konkurs nadesłano ogółem 41 zgłoszeń produktów turystycznych, ponadto 10 zgłoszeń kandydowało do Złotego Certyfikatu.

Po raz trzeci w ośmioletniej historii konkursu jurorzy po emocjonującej dyskusji wybrali produkt nagrodzony Złotym Certyfikatem. Kategoria - Złoty Certyfikat POT przyznawana jest produktom nagrodzonym już Certyfikatem w latach ubiegłych, które konsekwentnie i twórczo rozwijają swoją działalność. Zgodnie z odnośnym punktem w regulaminie czeka go sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna.

Kapituła w składzie: przewodniczący Jan Wysokiński (Stowarzyszenie Ekspertów Turystyki), członkowie: Andrzej Saja, prezes PART; Tadeusz Milik, prezes Forum Turystyki Przyjazdowej; Adam Mikołajczyk, przedstawiciel Branży Marketingowej; Artur Matiaszczyk, ekspert ROT-ów; Paweł Lewandowski, przedstawiciel PIT; Marcin Sienkowski (Grupa Allegro); Karolina Jaroszewicz (Newsweek Polska); Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes POT i Dariusz Liwanowski, redaktor prowadzący  „Aktualności Turystyczne” wybrała w głosowaniu jawnym 10 produktów turystycznych, którym przyznano Certyfikaty POT oraz 3 Wyróżnienia.

Spośród zgłoszeń do Złotego Certyfikatu w drodze głosowania jawnego Kapituła wybrała 5 nominacji do nagrody głównej: Jarmark Jagielloński, Manufaktura Łódzka, Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce, Podlaski Szlak Bociani i Zabrze – Miasto Turystyki Przemysłowej.

 Z grona nominowanych produktów turystycznych w drodze głosowania członkowie kapituły przyznali Złoty CertyfikatManufakturę Łódzką. Apsys Management Sp. z o.o. za

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2009 roku otrzymały: Stowarzyszenie „Bieg Piastów” za Cykliczną Imprezę Narciarską „Bieg Piastów” (woj. dolnośląskie); Fundacja Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika za Planetarium im. Władysław Dziewulskiego w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie); Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie za Szlak Żelaza i Kowalskich Tradycji (woj. lubelskie); Winnica Kinga, Pegaz, Sadyba - gospodarstwa agroturystyczne w Starej Wsi i  Stawach-Lubięcinie za Nadodrzańską Przygodę (woj. lubuskie); Sądecka Organizacja Turystyczna za Małopolską Wieś Pachnącą Ziołami (woj. małopolsie);Urząd Miasta Żyrardowa za Zespół Zabytków Osady Fabrycznej w Żyrardowie (woj. mazowieckie); Stowarzyszenie „Delta” w Ostrowcu Świętokrzyskim za Jurapark Krasiejów (woj. opolskie); Daniel Wojtas z Polańczyka za Ogromnie Ekstremalne Wakacje (woj. podkarpackie); Związek Gmin Jurajskich (podmiot koordynujący i prowadzący promocję całego szlaku) za Szlak Orlich Gniazd (woj. śląskie); Urząd Miasta Iławy za XL Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – Old Jazz Meeting – Złota Tarka – Iława (woj. warmińsko-mazurskie).

Wyróżnienia otrzymali: Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach za Suwałki Blues Festival (woj. podlaskie), a także Gdański Archipelag Kultury za Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta” oraz  Fundacja Wyspa Progress/ Instytut Sztuki Wyspa za Subiektywną Linię Autobusową i Warsztat Wałęsy – dawne tereny Stoczni Gdańskiej (woj. pomorskie).

Oficjalne ogłoszenie werdyktu nastąpiło 23 września podczas Gali wręczenie Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszych Produktów Turystycznych 2010 roku.

Certyfikat Internautów (największa liczba głosów w głosowaniu internetowym do 17 października 2010 r. na portalu otoWakacje.pl z grupy Allegro) otrzymał  Szlak Orlich Gniazd. Produkt ten otrzymał również nagrodę w postaci kampanii promocyjnej na portalach grupy Allegro.

Prezentacje nagrodzonych produktów turystycznych opublikujemy poniżej.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit