Zachodniopomorskie

Akademia Słońca – Letnia Uczelnia Aktywnego Wypoczynku

Bicie rekordu w tańcu na plaży…Więcej »

Powołana w 2003 r. Letnia Uczelnia Aktywnego Wypoczynku, czyli największy plażowy uniwersytet w kraju, w 2005 roku stała się imprezą stacjonarną, umiejscowioną na plaży w Pobierowie.

Idea powołania uniwersytetu opiera się na założeniu, że przy obecnym tempie życia, będącym w jawnej sprzeczności ze zdrowiem psychofizycznym, coraz więcej osób chce spędzać czas na plaży w sposób aktywny, rozładować całoroczne stresy i napięcia. Akademia promując zdrowy, aktywny i bezpieczny wypoczynek, promuje więc szerokie spektrum możliwości aktywnego spędzania czasu bez względu na pogodę. Każdy jej student (uczestnik) otrzymuje indeks. Jest to dokument, w którym wpisywane są zaliczenia z przedmiotów (konkurencji). Zaliczenie wszystkich przedmiotów upoważnia do wzięcia udziału w wielkim finale, a także uzyskania certyfikatu ukończenia plażowej uczelni.
Uniwersytet korzystania z dobrodziejstw plaży, morza i słońca proponuje następujące konkurencje: siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn (Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego), piłka nożna, aerobik, zawody gry w ringo, konkursy skoków (w dal, wzwyż, w bok), ćwiczenia siłowe na sprzęcie firmy Kettler (Mistrzostwa Kettlera na rowerze stacjonarnym, stepperze, orbitreku i wiosłach), pokazy ratownictwa, konkurs budowania figur z piasku, gry i zabawy dla dzieci (rzut kołem, bieg po chorągiewkę, bieg z przeszkodami).
Wszyscy uczestnicy Akademii Słońca otrzymują nagrody, od koszulek „AS” i symbolicznych upominków, po bardziej kosztowne, np. firmowy telewizor oraz zestaw kina domowego, ufundowane przez głównych sponsorów przedsięwzięcia.
Akademia Słońca to nie tylko zabawa, ale i nauka. Służą jej pokazy ratownictwa na fantomie oraz nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Ponadto każdy wczasowicz przebywający w regionie gminy Rewal może stać się posiadaczem legitymacji „AS” (do nabycia w Centrum Informacji, Promocji, Rekreacji Gminy Rewal). Ten popularny w gminie dokument upoważnia do korzystania z wielu zniżek w miejscowych, najlepszych punktach gastronomicznych oraz sklepach.
Do atrakcji towarzyszących „AS” należą Regaty Gminy Rewal „Błękitny Sekstans”, zawody windsurfingowe, Festiwal Piosenki Morskiej, koncerty i udział w imprezie gwiazd sportu.
Sezon letni 2004 zakończyło wręczenie 8234 indeksów uczestnictwa. Na trybunach zmagania sportowe oglądało przez 8 tygodni około 30 tysięcy osób. W sezonie 2005 rekordy te zostały pobite.

Właściciel produktu:
Centrum Informacji, Promocji, Rekreacji Gminy Rewal
ul. Szkolna 1, 72-344 Rewal
tel.: 0-91/ 386-26-29, fax: 0-91/ 386-29-27
www.rewal.pl cipr@rewal.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit