Świętokrzyskie

Baseny mineralne w Solcu-Zdroju wraz z zapleczem hotelowym w postaci Hotelu**** Malinowy Zdrój

Innowacyjny kompleks w województwie świętokrzyskim łączący funkcje rekreacji z lecznictwem uzdrowiskowym. Przeznaczony jest dla wszystkich chętnych pragnących poprawić swoje zdrowie i samopoczucie - kuracjuszy, ludzi aktywnych zawodowo, rodzin z dziećmi czy seniorów.

Baseny Mineralne stanowi jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną. Jego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego z urządzeniami hydroterapeutycznymi, strefy Saun i Wellness oraz jedynego w Polsce basenu leczniczego, wypełnionego solanką z Ciechocinka i najsilniejszą na świecie wodą siarczkową z Solca-Zdroju. W Centrum Zdrowia korzystać można z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii czy różnych form masażu.

Najsilniejsza na świecie  woda siarczkowa wykorzystywana jest do leczenia m.in. następujących chorób: zwyrodnień stawów i kręgosłupa, dyskopatii, reumatoidalnych zapaleń stawów, zesztywniających zapaleń stawów kręgosłupa i innych układowych chorób tkanki łącznej, stanów pourazowych i przeciążeniowych narządu ruchu, osteoporozy, przewlekłych chorób skóry: łuszczycy, zapaleń łojotokowych, zapaleń atopowych, zaburzeń tętniczego krążenia obwodowego, cukrzycy, dny moczanowej, miażdżycy, chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgie, neuropatie, zespoły korzeniowe, niedowłady, przewlekłych zapaleń dróg oddechowych, krtani, gardła, jamy ustnej i nosa.

Hotel Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat Medical Wellness, potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA & Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.

www.basenymineralne.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit