Dolnoślaskie

Cztery pory roku

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków, położona pośród gęstych Borów Dolnośląskich neorenesansowa rezydencja dworska o początkach sięgających XIII w., otoczona starym parkiem, uznawana jest za jeden z najwspanialszych obiektów pałacowo-ogrodowych w Polsce.

Zamek oferuje największą liczbę miejsc noclegowych wśród krajowych obiektów zabytkowych, zachwyca urodą i tajemniczą aurą starych komnat. Jest przy tym w stanie sprostać wymogom gości, poszukujących nowoczesności i komfortu.
Pobyt na Zamku może przybierać najrozmaitsze formy, od wypoczynkowych po wszechstronną ofertę turystyki aktywnej. Należą do nich: pogoń za lisem w Dzień św. Huberta (12 listopada), Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Gala Jeździecka (styczeń), Wielkanoc, Majówka (1 maja).
Pogoń za lisem – to impreza rekreacyjno-sportowa, związana z tradycjami myśliwskimi, połączona z prezentację środowiskowych zwyczajów, trofeów i akcesoriów, a także z konkursami rycerskimi i konkurencjami sportowymi, wernisażami w galerii Art Hipica i biesiadą myśliwską. Punktem kulminacyjnym imprezy jest wyścig po trofeum - lisią kitę, do którego stają konie z wielu stajni dolnośląskich.
Gala jeździecka – to prestiżowa impreza integracyjna dla środowiska hippicznego, hodowców i miłośników koni, połączona z balem karnawałowym, z nagrodami dla najlepszych zawodników, trenerów oraz osób i firm wspierających sport jeździecki.
Majówka – to masowa impreza sportowo-rekreacyjna (2005 r. – 10.000 osób), w której ramach odbywają się euroregionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, turniej konwentów rycerskich o nagrodę Kasztelana Zamku Kliczków, na którą zapraszane są konwenty z całej Polski, sportowy turniej rodzinny oraz wielkie majowe grillowanie.
Imprezy wspierają lokalne organizacje, władze wojewódzkie i samorządowe.
Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Wielkanoc obfitują w staropolskie obyczaje, wspólne biesiadowanie, konkursy, zabawy i bal. Towarzyszy im niepowtarzalny nastrój zamkowych wnętrz i wspaniała, rodzinna atmosfera.

Podmiot zarządzający:
INTEGER S.A.
50-512 Wrocław, ul. Garbary 1
tel./fax: 0-71/ 341-93-83
www.kliczkow.com.pl, www.integer.com.pl
marketing@integer.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit