Świętokrzyskie

Gospodarstwo agroturystyczne „Korzyna”

Dom w „Korzynie” zaprasza…Więcej »

37-hektarowe gospodarstwo Zdzisława Pniewskiego leży na malowniczej skarpie nad rzeką Czarną Staszowską, z prywatną plażą i kąpieliskiem. Zapewnia ciszę, spokój wśród lasów.

Ponad hektar stawów rybnych umożliwia wędkowanie na karpie, amury, okonie, pstrągi, a okoliczna rzeka obfituje w raki, co świadczy o klasie czystości jej wód. Trzy ambony myśliwskie są znakomitym miejscem do bezkrwawych polowań z lornetką i aparatem fotograficznym.
W gospodarstwie gości zaprasza ponad 60-letni, odremontowany, wiejski dom drewniany, z wydzieloną kwaterą wakacyjną dla sześciu osób (dwa pokoje, łazienka). Zachowano w nim wyposażenie wiejskiej chaty z piecem chlebowym. Zagospodarowane piętro (poddasze, schody obrotowe) z pokojami 2-osobowymi i 3-4-osobowymi (obydwa z łazienkami) jest również do dyspozycji gości. W drugiej części budynku znajdują się jeszcze dwa pokoje 2-osobowe z łazienkami. Pod oknami domu stworzono skansen starych sprzętów rolniczych.

Agroturyści mają zagwarantowane wyśmienite, domowe wyżywienie z własnych produktów gospodarstwa: warzyw, owoców, nabiału, mięsa, mleka krowiego i koziego. Miejsce sprzyja organizacji spotkań, narad czy uroczystości rodzinnych i okolicznościowych.
Dla osób niepełnosprawnych przygotowano wózki inwalidzkie oraz elektryczne skutery.
Chętni mogą zażywać jazdy konnej w zaprzyjaźnionym gospodarstwie oraz leśnymi duktami i polnymi ścieżkami. Właściciele oferują gościom wypożyczalnię rowerów oraz sprzętu wodnego, boisko do siatkówki, korty tenisowe, ścieżkę rowerową, plac zabaw dla dzieci, pole campingowe i biwakowe z dostępem do WC i prysznica. Jesienią w pobliskich lasach organizowane są grzybobrania, zimą – saneczkowanie i kuligi. Zamarznięte stawy sprzyjają jeździe na łyżwach, a 100-metrowy stok – narciarskim szusom amatorów białego szaleństwa.

Wczasowiczom okolica oferuje wiele atrakcji turystycznych – Szydłów (mury obronne, ruiny zamku, muzeum regionalne), Sanktuarium w Kazkowie-Godowie, Klasztor na Świętym Krzyżu, Jaskinia Raj, podziemna Trasa Turystyczna), Kurozwęki (Zespół Pałacowy z mini zoo i jedynym w Polsce stadem bizonów amerykańskich).
Podczas III Świętokrzyskich Targów turystyki VOYAGER, Gospodarstwo „Korzyna” zdobyło pierwsze miejsce w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na najlepszą ofertę agroturystyczną. 

Właściciel produktu:
Zdzisław Pniewski
28-225 Szydłów, Korzenno 2
tel.: 0-505-051-815, 0-41/ 345-22-23
www.korzyna.wczasywpolsce.pl
korzyna@neostrada.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit