Podlaskie

Jantarowy Kasztel

Średniowieczna warownia leśna z kamienia polnego, położona w Kiermusach, na skraju Narwiańskiego Parku Krajobrazowego, stanowi dobrze pojęty przykład wykorzystania historii, kultury i polskiej tradycji dla celów komercyjno-biesiadnych.

Progi Jantarowego Kasztelu, Dworku nad Łąkami, Karczmy Rzym i Dworskich Czworaków (Rybak, Garncarz, Bartnik, Kowal i Tkacz) pomieścić mogą ponad 300 biesiadników przybyłych na konferencje, komunie, wszelkie okazje o weselnym i rozrywkowym charakterze.

Właściciel przedsięwzięcia, Andrzej Żamojda, zwany kasztelanem kiermuskich włości, zadbał o to, aby w niepowtarzalnych wnętrzach goście mogli nie tylko zamieszkać, ale też zażywać rozkoszy podniebienia: kosztować chleba z prawdziwego pieca chlebowego, ryb i mięs przyrządzanych na ruszcie według staropolskich przepisów, próbować miejscowych napitków - Kiermusianki i Chrzanówki. Biesiady w średniowiecznym stylu, bez użycia sztućców, trwają aż do białego rana. Do dodatkowych atrakcji należy Jarmark na Czarciej Polanie, gdzie prezentują swoje rękodzieło najlepsi artyści ludowi Podlasia, gra kapela Jankiela, a zbieraczy przyciągają kolekcje staroci, a także kuligi z pochodniami, ogniska z muzyką w sarmackim stylu, turnieje rycerskie, tematyczne wycieczki historyczne dla dzieci i młodzieży, a nawet możliwość oczyszczenia duszy i ciała w tradycyjnej bani.

Właściciel produktu:
Andrzej Żamojda
Kiermusy 12, 16-080 Tykocin
tel.: 0-85/742-16-02, 718-74-44
www.dworek.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit