Pomorskie

Jarmark Św. Dominika

Międzynarodowe Regaty Dominikańskich Łodzi Smoczych na Motławie…Więcej »

Rozgrywająca się w Gdańsku przez 16 lipcowo-sierpniowych dni, największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza plenerowa o charakterze handlowo – kulturalno - rozrywkowym.

Formuła przedsięwzięcia nawiązuje do tradycji średniowiecznych jarmarków, czyli handlowania i dobrej zabawy, datującej się od II połowy XIII wieku (1268 r.). Biorą w nim udział kupcy, rzemieślnicy, artyści, kolekcjonerzy, hobbyści. Jarmarkowemu handlowaniu towarzyszy kilkaset godzin programu kulturalno-rozrywkowego.

Festiwal podzielono na dni tematyczne: Międzynarodowy Festiwal Kataryniarzy, Folkloriadę, Dzień Rycerstwa, Międzynarodowy Festiwal Małego Dominika, Gdański Dzień Mody, Dzień Bursztynu, Pomorską Rewię Orkiestr Dętych, Teatrzyk Dominika, Dzień Sportu, Letnie Muzykowanie, Laureaci Bizuny, Gdański Piknik Folk i Country, Święto Chleba.

Wśród imprez towarzyszących nie zabrakło Festiwalu Szekspirowskiego, Międzynarodowych Regat Dominikańskich Łodzi Smoczych, Międzynarodowego Biegu Św. Dominika, Wyścigu Łodzi Motorowych, Gdańskiego Festiwalu Kajakowego oraz wystaw i koncertów. Próbowano pobić rekord Guinnessa w szyciu największej na świecie koszuli nocnej. Muzyczna Gospoda drżała od tańców i śpiewów.

Właściciel produktu:
Gmina Gdańsk, Urząd Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk
tel.: 0-58/323-60-00, fax: 0-58/302-39-41
www.gdansk.gda.pl umg@gdansk.gda.pl
Podmiot zarządzający:
Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.
ul. Beniowskiego 5, 80-382 Gdańsk
tel.: 0-58/ 554-92-00, fax: 0-58/ 552-21-68
www.mtgsa.com.pl sekretariat@mtgsa.com.pl


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit