Wielkopolskie

Jaszkowo – Centrum Hipiki

Jaszkowski Klub Jeździecki…Więcej »

Największy ośrodek jeździectwa w Polsce i w Europie, nastawiony na naukę jazdy konnej dzieci, młodzieży i dorosłych, założony w latach 90. ubiegłego wieku przez Antoniego Chłapowskiego.

Centrum jest inicjatorem powszechnej i ogólnopolskiej akcji „Każdy Polak jeździ konno”, której ideą jest propagowanie jeździectwa oraz tworzenie systemu dofinansowania klubów, ośrodków jeździeckich i gospodarstw agroturystycznych.
Jaszkowo oferuje indywidualna jazdę konną (rekreacyjną i sportową) przez cały rok; intensywne kursy jazdy konnej (grupowe) w wakacje letnie, ferie zimowe i w weekendy; przejażdżki bryczkami; Hubertus – pościg za lisem organizowany corocznie jesienią; wycieczki młodzieży szkolnej i przedszkolaków (w programie m.in. zwiedzanie ośrodka, lekcja pielęgnacji i podejścia do konia, jazda konna, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na łąkach. Do dyspozycji – boisko do rzutu podkową , siatkówki, piłki nożnej, koszykówki); imprezy integracyjne dla firm w pomieszczeniu lub w plenerze przy ognisku; inne imprezy okolicznościowe (wesela, urodziny, rocznice, komunie); szkolenia i konferencje na 20-200 osób.
W ciągu roku organizowane są halowe lub otwarte zawody konne w trzech dyscyplinach: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie oraz wszechstronny konkurs konia wierzchowego – zawody rangi regionalnej, ogólnopolskiej, Mistrzostwa i Puchar Polski oraz zawody międzynarodowe.
Ponadto Centrum szkoli jeźdźców, podkuwaczy, instruktorów jazdy konnej, berajtrów – osoby ujeżdżające i układające konie i luzaki. Jeźdźcy maja do dyspozycji 200 wierzchowców (w tym kucyki dla dzieci), doświadczonych instruktorów, 200 ha terenów malowniczo położonych nad Wartą, nowoczesny kompleks krytych ujeżdżalni, stajnie gościnne, parkur, czworoboki ujeżdżeniowe, tor crossowy, klinikę weterynaryjną, sklep ze sprzętem jeździeckim i podsuwniczym.
Wszystkim gościom Centrum oferuje zakwaterowanie w 2-, 3-, 4-, 5- i 6-osobowych pokojach, domowe posiłki w stylowej karczmie „Kuźnia”, salę balową i konferencyjną, przystań rzeczną (statek turystyczny, łodzie motorowe), wieżę widokową oraz parking dla samochodów i wozów konnych.
Centrum zatrudnia wysoce kwalifikowaną kadrę pracowników. Goście maja możliwość konwersacji w języku niemieckim, angielskim, francuskim i szwedzkim.

Właściciel produktu:
Antoni Chłapowski
63-112 Brodnica, Jaszkowo 16
tel.: 0-61/ 28-37-556, fax: 0-61/ 28-39-940
www.centrumhipiki.com
wnfo@centrumhipiki.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit