Opolskie

JuraPark Krasiejów

JuraPark-Krasiejw

Park Jurajski w Krasiejowie to jeden z największych obszarów paleontologicznych na świecie. Na obszarze 40 hektarów zrekonstruowano tam około 200 unikalnych modeli dinozaurów naturalnej wielkości w zaaranżowanych scenach z ich życia. Obiekt kosztował inwestorów, czyli Stowarzyszenie Delta, 28 mln zł. Główną ideą JuraParku  jest popularyzacja wiedzy z dziedziny paleontologii poprzez prezentację fascynującego świata dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń.

Chronologicznie ustawione dinozaury tworzą ścieżki edukacyjne. Królem wyrobiska jest amficelias – gigant mierzący 60 m długości i sięgający ponad 9 m w górę oraz spacerujące obok niego brachiozaury. Wszystkie figury zostały stworzone przez wykwalifikowanych paleorzeźbiarzy przy współpracy z naukowcami z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie oraz z Uniwersytetu Śląskiego. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane są również zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.

Do atrakcji parku tematycznego należą - Tunel Czasu, w którym przedstawiono w atrakcyjnej, multimedialnej formie dzieje Wszechświata od momentu wielkiego wybuchu do momentu powstania pierwszych form życia i ich dalszej ewolucji; Pawilon Paleontologiczny, w którym zabezpiecza się największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów. Można je oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedynie miejsce na świecie, w którym stoi się nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym; Kino Emocji – Cinema 5D, w którym prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych; Plac Zabaw o pow. 3 tys. m2; Park Rozrywki dla całych rodzin; kąpielisko z plażą.

JuraPark w Krasiejowe jest czynny przez cały rok. Są w nim prowadzone lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych; warsztaty paleontologiczno-plastyczne dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych; praktyczny kurs płukania złota. Produkt turystyczny posiada też część  z restauracjami i ogromnym grillem.

Właściciel JuraParku w Krasiejowie, otwartego 1 czerwca 2010 roku - Stowarzyszenie Delta, jest również w posiadaniu założonych wcześniej dwóch parków jurajskich – w Bałtowie (otwartego w sierpniu 2004 r.) i w Solcu Kujawskim (otwartego w maju 2008 r.).

Właściciel produktu:

Stowarzyszenie Delta

ul. Sandomierska 4, 27-400 Ostrowiec Św.

tel./fax: 41/ 247-00-13

www.jurapark.pl   biuro@jurapark.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit