Warmińsko-Mazurskie

Karczma Warmińska

Duża Biesiada Warmińska…Więcej »

W Gietrzwałdzie, u stóp gotyckiego Sanktuarium Maryjnego, nad malowniczą rzeką Giłwą Andrzej Dowgiałło wybudował regionalny obiekt biesiadny.

Karczma Warmińska to 130 miejsc całorocznych (Sala Główna, Sala Włościańska, Sala Ziemiańska, Winiarnia) oraz 300 miejsc na zadaszonym dziedzińcu (karczma letnia, grill, ognisko, kuźnia). Tylko tutaj posmakować można ponad 70. niepowtarzalnych specjałów z regionu Warmii i Mazur, m.in. – pierogów i dzyndzałków, czerniny, zaklepki, kapuśniaku, dań z ryb i dziczyzny.

W lipcu i w sierpniu (bez względu na pogodę) na stylizowanym dziedzińcu karczmy odbywają się wspaniałe widowiska folklorystyczne, prezentujące obyczaje, tradycje, pieśni i tańce Warmii i Mazur. Szczególnego charakteru biesiadom nadaje urządzany tuż przy karczmie jarmark, gdzie ludowi artyści (garncarz, rzeźbiarz, piekarz, kowal, prządka) na oczach widzów tworzą swoje niezwykłe wyroby.

W karczmie organizowane są również cztery rodzaje imprez: Biesiada Włościańska (każda środa), Biesiada Warmińska (każdy piątek), Sobotnie Muzykowanie (każda sobota) i Wieczerza Żydowska (każda niedziela).

Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
Karczma Warmińska S.C.
Wanda i Andrzej Dowgiałło
Gietrzwałd 32, 11-036 Gietrzwałd
tel.: 0-89/512-34-57, 512-34-23
fax: 0-89/512-39-80 www.karczma.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit