WYRÓŻNIENIA

Kolarska Liga Mistrzów – Tour de Polonge

Najbardziej prestiżowa polska impreza sportowa i o 79-letniej tradycji. Po raz pierwszy rozegrana została we wrześniu 1928 roku. Do roku 1992 organizowana była jako wyścig amatorski. W 1993 r. w historii Tour de Pologne otworzył się nowy rozdział – srebrny medalista z 1980 r., prekursor polskiego zawodowego kolarstwa – Czesław Lang, zainwestował w upadającą imprezę.

    W krótkim czasie stała się ona wydarzeniem światowego formatu. Od 2005 roku wyścig awansował do cyklu UCI ProTour, kolarskiej Ligi Mistrzów, w którym znalazły się najstarsze i największe wyścigi na świecie. W tym zaszczytnym gronie znalazło się tylko 27 imprez, w tym 13 etapowych, a wśród nich nasz narodowy wyścig Tour de Pologne. Obowiązek startu w nich ma 20 najlepszych zespołów na świecie (20 ekip Pro Teams) i gwiazd ze szczytu rankingu światowych peletonów zawodowych. A to, w kontekście tego wydarzenia, gwarantuje promocję Polski w międzynarodowych mediach. Jak żadna inna dyscyplina sportowa, kolarstwo daje możliwość promowania miast i regionów.

    Tegoroczny 64. Tour de Pologne odbył się w dniach 9-15 września. Jego trasa o długości tysiąca trzystu kilometrów, przebiegała ulicami prawie czterystu miast i miejscowości. Dało to sposobność pokazania widzom w wielu krajach, że Polska jest nie tylko pięknym krajem o cennych walorach turystycznych, lecz zarazem bezpiecznym i świetnie zorganizowanym, którym odbywają się wydarzenia o światowym formacie.


Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
Lang Team Sp. z o.o.
Warszawa, ul. Pachnąca 81
Tel.: 0-22/ 649-24-91
Fax: 0-22/ 649-24-98
kontakt@langteam.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit