Łódzkie

Kompleks Basenowo-Termalny „Termy Uniejów”

Kompleks Basenowo-Termalny „Termy Uniejów”

Główną atrakcją Kompleksu Termalno-Basenowego  „Termy Uniejów” jest oparcie jego działalności o wykorzystanie  jednych z nielicznych w kraju,  eksploatowanych zasobów wód geotermalnych o temperaturze 68 st. C, wydobywanych z głębokości 2000 m. Wykorzystanie wód w celach leczniczo-rekreacyjnych nadaje innowacyjny i niepowtarzalny charakter atrakcji. Obecnie średnio miesięcznie przyjeżdża do Uniejowa około 25 tysięcy osób.

Wśród oferowanych w ramach kompleksu atrakcji znajdują się: - w obiekcie Basenów Termalnych: kąpiele leczniczo-rekreacyjne (gorące kąpiele w solankach z hydromasażami), zespół saunowy (sauna fińska sucha, sauna turecka parowa, sauna aromaterapeutyczna – lakonium), tepidarium z podgrzewanymi leżankami, zjeżdżalnia wodna;  w obiekcie edukacyjno-turystycznym Wrota Czasu „Castrum Anticum” z Kasztelem Rycerskim „Na Gorących Źródłach”: kąpiele w sześciu średniowiecznych dębowych baliach z leczniczą solanką ( w tym kąpiele w czekoladzie, kąpiele różane, kąpiele w piwie), zwiedzanie sali rycerskiej z ekspozycją uzbrojenia z przełomu XIV/XV wieku, zwiedzanie wystawy średniowiecznych narzędzi tortur, turnieje, biesiady rycerskie z tradycyjnymi daniami i napojami charakterystycznymi dla regionu łódzkiego oraz zabawy plebejskie, boisko do gry w Bule (Petanque), przejażdżki powozem konnym, grille i ogniska na dziedzińcu Kasztelu.

Funkcjonująca przy Kasztelu „Na Gorących Źródłach” Akademia Rycerska  oferuje: naukę strzelania z łuku, naukę rzutu włócznią trening na machinie rycerskiej, prelekcję na temat średniowiecznych obyczajów połączoną z prezentacją ubiorów  z okresu XIV-XV w., zwiedzanie widokowej wieży rycerskiej, zwiedzanie baszty XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z przewodnikiem, pokaz obsługi  broni czarno-prochowej, zabawy plebejskie oraz naukę średniowiecznego tańca.

Restauracja Termalna oferuje potrawy kuchni polskiej, dodatkowo na zamówienie potrawy kuchni meksykańskiej, azjatyckiej, tatarskiej, greckiej; pizzę K-2 (z możliwością dowozu) desery, kawy, napoje, drinki; organizowane cyklicznie wieczorki taneczne oraz bale tematyczne; obsługę grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych; organizację eventów oraz imprez okolicznościowych, przyjęć rodzinnych, m.in. imienin, urodzin, chrzcin, pierwszej komunii; zabawy taneczne przy muzyce dj’a; ognisko i grill na plaży; organizację konferencji.

Kolejna atrakcją jest Zamek arcybiskupów gnieźnieńskich. Umożliwia on zwiedzanie obiektu w towarzystwie przewodnika lub Białej Damy; organizację  konkursów w amfiteatrze zamkowym (np. strzelanie z łuku i kuszy), widowisk (np. „Biała Dama”), spotkań, konferencji, szkoleń oraz imprez okolicznościowych.

Do atrakcji oferowanych w oparciu o rzekę Wartę należą spływy kajakowe oferowane przez Termy Uniejów oraz firmę „Krzysztof Ochocki - Spływy kajakowe” na trasach Jeziorsko – Uniejów         ok. 23 km (4 godz. spływu); Uniejów – Koło         ok. 35 km (6 godz. spływu); Skęczniew – Uniejów ok. 20 km  + możliwe też krótsze trasy po uzgodnieniu – w sumie do dyspozycji jest 48 kajaków; rejsy po rzece na katamaranie „Terma Uniejów” oferowane przez firmę Zenona Sypniewskiego przez wszystkie dni tygodnia (czas trwania rejsu – ok. 45 min); imprezy turystyczne organizowane w kompleksie dla uatrakcyjnienia oferty (w 2011 r.) z podziałem na imprezy o charakterze lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

W otoczeniu Kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów” znajdują się ponadto: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z murawą podgrzewaną wodą geotermalną, place zabaw dla dzieci nad rzeką Wartą i w centrum miasta, wypożyczalnia sprzętu kajakowego i Nornic Walking, Internet WiFi na terenie kompleksu termalno-basenowego, fontanna z wodą termalną na rynku miejskim, skwer z drewnianą altaną na rynku miasta, fontanny – repliki XVII-wiecznych armat przy kładce nad rz. Wartą plujące wodą, kadź termalna przed obiektem Restauracji na terenie Kompleksu, plaża miejska z kąpieliskiem strzeżonym i placem zabaw dla dzieci, boiska do plażowej piłki siatkowej, ścianki treningowe, ścieżka edukacyjno-turystyczna w obrębie 34 ha zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego, rozciągającego się wzdłuż lewego brzegu rz. Warty, leśna ścieżka edukacyjna wyznaczona na terenie 77 ha zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Uroczysko Zieleń, tereny nadwarciańskie, oczka wodne, łęgi, szlaki turystyczne: rowerowe, pieszo-rowerowy i wodny, hala sportowa z pełnym zapleczem (siłownia, natryski, trybuny), boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe.

Turyści zmotoryzowani i nie tylko mogą tu liczyć na stacje benzynowe i gazowe (także całodobowe), 4 bezpłatne niestrzeżone parkingi, połączenia autobusowe, wjazd/zjazd na autostradę A2  (węzeł Dąbie oddalony 10 km od Uniejowa). W okolicy znajdują się trzy banki (z możliwością korzystania z bankomatów oraz możliwością wymiany walut) oraz Poczta Polska.

Na terenie bogatego w zabytki Uniejów znajduje się dobra baza noclegowa i gastronomiczna oraz szeroko rozwinięta sieć sklepów spożywczych.

Właściciel Produktu:

Gmina Uniejów

Ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów

Tel./ fax: 63/ 288-97-44 (-43)

www.uniejow.pl   urzad@uniejow.pl

Podmiot Zarządzający:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Termy Uniejów” Sp. z o.o.

Ul. Polna 37, 99-210 Uniejów

Tel./ fax: 63/ 288-81-71

www.termyuniejow.pl   termy@uniej

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit