Małopolskie

Kompleks termalno-narciarski Bania

Kompleks termalno-narciarski Bania

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, oddana do użytku w czerwcu 2011 r., to miejsce niezwykłe. Łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego.

Kompleks basenów termalnych zlokalizowany został na 3,5 ha działce (720 m n.p.m.) w centrum Białki Tatrzańskiej, będącej obecnie jednym z największych centrów narciarskich na Podhalu. Terma Bania graniczy z Pensjonatem Bania i rodzinnym ośrodkiem narciarskim o tej samej nazwie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jeden z największych w Polsce Ośrodek Narciarski Kotelnia Białczańska.

Zagospodarowanie terenu zaprojektowano z myślą o naturze. „Zielone dachy” – naturalne pokrycie specjalną roślinnością, zastosowanie kamieni elewacyjnych oraz elementów architektury lokalnej sprawiają, że obiekt ten mimo swojej rozpiętości i niemałej powierzchni użytkowej (ok. 10 tys. m2)  wpisany został w lokalny krajobraz, a tym samym w ideę minimalnej ingerencji w naturę.

Interesujące rozwiązania architektoniczne pozwalają na rozrywkę i relaks w bardzo stylowych wnętrzach, zaskakujących intrygującymi połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego designu. Podstawową funkcją obiektu jest szeroko rozumiane zapewnienie możliwości rekreacji, wypoczynku i rehabilitacji wodnej, realizowane w oparciu o źródło wody geotermalnej. Wielofunkcyjny obiekt jest przeznaczony dla jak najszerszego odbiorcy, nastawionego zarówno na typowe usługi zabawy i rekreacji wodnej (baseny rekreacyjne, zespoły zjeżdżalni, itp.), jak i szukającego oferty wypoczynku, odnowy biologicznej  i rehabilitacji na bazie wód geotermalnych (baseny rehabilitacyjne, zespół saun, zespół SPA).

Obiekt stanowi naturalne uzupełnienie zimowej oferty Ośrodka Narciarskiego Kotelnia Białczańska i Bania w Białce Tatrzańskiej, realizując jednocześnie samodzielną ofertę turystyczno - rekreacyjno - leczniczą w pozostałych porach roku, z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury hotelowej.

Terma Bania świadczy szeroki wachlarz usług dla różnych klientów. Oferta uwzględnia potrzeby wszystkich grup wiekowych - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Całość poszerzona została o specjalne oferty dla grup zorganizowanych oraz dla biznesu.

Kompleks termalno-narciarski BaniaZnajdujący się w Białce Tatrzańskiej kompleks narciarsko-termalny Termy Bania to - jak zapewniają organizatorzy - pyszna zabawa o każdej porze roku. Zimą oferuje fantastyczne warunki do aktywnego wypoczynku na śniegu, co w połączeniu z możliwością zrelaksowania się w basenach termalnych, daje komfort na miarę alpejskich kurortów. Nie można nie wspomnieć o regionalnej kuchni – smacznej, pożywnej, rozgrzewającej, serwowanej w barach i w regionalnych karczmach. Latem pozwala na wodne szaleństwo na otwartych basenach i zjeżdżalniach, leżakowanie z widokiem na całą panoramę Tatr. Lato to także multum atrakcji dla miłośników adrenaliny: rowerowe zjazdy na Kotelnicy, jazda na gokartach czy nartorolkach, itd. Do pełnej gamy propozycji dochodzą jeszcze leśne wyprawy, kino letnie oraz regionalna kuchnia, której nikomu nie trzeba zachwalać. Jesienią - niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje plucha czy piękna złota  jesień, ciepło źródeł termalnych jest idealnym lekiem na krótsze dni i jesienne znużenie. Wiosna, kiedy przyroda budzi się do życia, a o mroźnej zimie przypominają tylko zaśnieżone Tatry, to idealny czas na skorzystanie z kąpieli termalnych i zabiegów SPA, przygotowujących nasze ciało i umysł na zbliżające się lato.

Goście Termy mogą korzystać z basenów w strefie cichej i głośnej, saunarium, instytutu wellness i spa oraz strefy VIP. Każda ze stref ma swoją restaurację oferującą m.in. regionalne potrawy. Całość jest na tyle luksusowa, że zimą można się tu poczuć prawie jak w alpejskim kurorcie.

Właściciel produktu:

Paweł Dziubasik

Ul. Środkowa 81, 34-405 Białka Tatrzańska

Tel./ fax: 18/ 265-41-63, 265-44-23

http://www.termabania.pl/

bania@bania.pl pawel@bania.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit