Lubuskie

Lato Muz Wszelakich

Jest imprezą cykliczną w Zielonej Górze, bardzo przy tym wyjątkową. Trwa przez lipiec i w sierpień, podczas których to miesięcy zielonogórzanie oraz turyści z kraju i zagranicy nie mogą się nudzić. Miasto zamienia się wtedy w największy amfiteatr świata.

Artyści rodzimi i obcojęzyczni biorą wtedy udział w koncertach i różnorodnych spektaklach na scenach i ulicach, w wystawach, wernisażach plastycznych, spotkaniach ze sztuką ludową, pokazach filmowych i potańcówkach. Gwar publiczności miesza się z muzyką, piosenką, niebo nie skąpi słońca, a brawa dla artystów i wykonawców nie milkną.
Zielonogórski patent sprawdza się. W 2005 roku w festiwalu zaprezentowało się ponad 300 wykonawców z kraju i zagranicy, a wydarzeń artystycznych było prawie 140.
Miejscami artystycznych wydarzeń Lata Muz Wszelakich były różne w charakterze punkty i obiekty w mieście: ogródki letnie 4 Róże i Blues Express, Lubuski Teatr, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zaułek „U Jadźki”, Kościół Ewangelicki i Kościół Najświętszego Zbawiciela, Urząd Miasta Zielona Góra, Klub Jazzowy „U Ojca”, Muzeum Etnograficzne w Ochli i Amfiteatr.
Na festiwal złożyły się wystawy fotograficzne, VII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych BUSKERBUS, koncerty (m.in. Stana Borysa, Justyny Szafran, Piotra Szczepanika, Miry Kubasińskiej) i wieczory u Luteranów, teatralne rozmaitości, w tym spektakl "Ożenek” Mikołaja Gogola z udziałem Anny Seniuk. Publiczność bawił Kabareton, a z recitalem wystąpiła Stanisława Celińska. Amatorów przyciągnął V Ogólnopolski Konkurs Kiszenia Ogórków ROKOKO. Działała letnia scena jazzowa. Polska scena offowa zapraszała na przeglądy filmowe i występy hip-hopowe. W każdy czwartek wakacji odbywały się pokazy filmów nienależnych. A dla dzieci: spektakle teatralne na Scenie w podwórku i wiele, wiele innych atrakcji.


Właściciel produktu:
Zielonogórski Ośrodek Kultury
65-001 Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3
tel./fax: 0-68/ 456-10-11, 451-10-03
www.amfiteatr.zgora.pl zok@amfiteatr.zgora.p

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit