ZŁOTY CERTYFIKAT

Manufaktura Łódzka

Manufaktura Łódzka

Manufaktura to niezwykła wizytówka Łodzi – miejsce o bogatej historii, które z rozmachem wkroczyło w XXI wiek. Lubiana przez łodzian, chętnie odwiedzana przez mieszkańców innych części Polski, z dumą pokazywana jest gościom z zagranicy.


Projekt Manufaktura zakładał unię przeszłości z przyszłością, połączenie nową jakością historii z nowoczesnością. Rewitalizacja przestrzeni o dziewiętnastowiecznym przemysłowym rodowodzie, stworzenie nowego centrum miasta w oparciu o potencjał imperium Izraela Salmanowicza Poznańskiego to główny cel tego założenia. Odnowionym budynkom pofabrycznym, zgodnie z ideą rewitalizacji nadano nowe funkcje – kulturalną, rozrywkową, usługową i handlową.

Modernizacja obiektów na terenach XIX-wiecznej fabryki Izraela Poznańskiego, jednego z największych łódzkich fabrykantów, następowała etapami. 17 maja 2006 roku otwarto jeden z największych centrów handlowo - usługowo - rozrywkowych w Polsce i Europie Środkowej – Centrum Handlowe Manufaktura. Jego powierzchnia obejmuje blisko 27 ha. Galeria handlowa to ponad 300 sklepów, w tym hipermarkety, część usługowa, biurowa i bank. W skład kompleksu wchodzi również czterogwiazdkowy hotel Andels. W centrum Manufaktury znajduje się 3,5 hektarowy rynek, na którym organizowane są koncerty, zawody sportowe i różnego rodzaju imprezy. Latem część terenu zajmuje piaszczysta plaża, a zimą lodowisko, które przyciąga do siebie tłumy mieszkańców. Wrażenie robi także najdłuższa w Europie, bo aż 300-metrowa fontanna.

Na terenie Manufaktury znajduje się także centrum rozrywki i rekreacji, w tym kino z 15 salami (także z trójwymiarowym ekranem 3D), arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ścianka wspinaczkowa, fitness klub i skate park. Wart odwiedzenia jest również kompleks kulturalny – oddział Muzeum Sztuki, Kinderplaneta, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Muzeum Fabryki, Experymentarium (muzeum techniki), Międzynarodowe Centrum Promocji Mody i Teatr Mały.
Manufaktura w Łodzi otrzymała w 2006 roku Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Właściciel produktu:

Apsys Management Sp. z o.o

Al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa

tel./fax: 42/ 664-92-60

www.apsysgroup.pl    anowak@apsysgroup.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit