Łódzkie

Manufaktura Łódzka. W Królestwie Izraela Poznańskiego

Manufaktura w Łodzi jest miejscem unikalnym na skalę lokalną, polską i europejską. To największa rewitalizacja w Europie jednej z najpotężniejszych fabryk włókienniczych starego kontynentu, założonej w XIX w. przez przedsiębiorcę Izraela Poznańskiego i pracującej do 1997 r.

W 1999 r. francuska firma Apsys Groupe rozpoczęła proces rewitalizacji pofabrycznych budynków bawełnianego imperium zakładając w projekcie jedno - połączenie starego z nowym. Kontrast ten przejawia się w zestawieniu odnowionych historycznych budynków z nowoczesnymi konstrukcjami, które pozwalają na zupełnie nowe przeznaczenie dawnej fabryki - gigantyczne centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe, chętnie odwiedzane przez rodziny, młodzież, turystów i biznesmenów nie tylko z Polski, ale i z całego świata.
Handel reprezentowany jest przez nowoczesną, dwupoziomową galerię handlową z 220 butikami, 30 sklepami o średniej powierzchni oraz hipermarketem Geant i Leroy Merlin. Dodatkowo na Rynku znajduje się 45 butików, oraz 5 sklepów średniej wielkości. Oferta usługowo-handlowa jest bardzo bogata: artykuły spożywcze, tekstylia, kosmetyki, galanteria, obuwie, wyposażenie wnętrz, upominki oraz multimedia znanych i lubianych, polskich oraz zagranicznych marek. Usługi oferuje aleja rzemieślników, sklepy z antykami i wiele innych. Zakupy w sercu miasta, ogromny wybór towarów i niepowtarzalne otoczenie sprawiają prawdziwą przyjemność.
Trzyhektarowy Rynek obiektu szybko stał się nowym, tętniącym życiem towarzyskim centrum Łodzi. Tu odbywają się festyny, koncerty, imprezy plenerowe. Obok, w budynkach pofabrycznych znajduje się centrum rozrywki i rekreacji ze ścianką wspinaczkową, kręgielnią, fitness klubem, a także 14 salami kinowymi oraz kinem trójwymiarowym IMAX - jedyną tego typu atrakcją w Łodzi. Przybyszów zapraszają liczne restauracje. Wkrótce otworzy swe podwoje „Elektrownia” - wspaniała dyskoteka o niepowtarzalnym klimacie. Pojawi się również bogata oferta dla biznesu - nowoczesne centrum konferencyjno-biurowe, a w przepięknej, zabytkowej przędzalni czterogwiazdkowy hotel.
Manufaktura wkrótce zaprosi do Muzeum Sztuki, stanowiącego filię słynnej łódzkiej placówki. Będzie tu można obejrzeć dzieła polskich i zagranicznych twórców sztuki nowoczesnej. Planowane Muzeum Miejsca opowie o historii murów fabrycznych i najbliższej okolicy. Muzeum Nauki i Techniki dla Dzieci zapowiada najmłodszym gościom interaktywne warsztaty przybliżające m. in. prawa fizyki, zasady budowy domów i funkcjonowania studia telewizyjnego.


Właściciel produktu:
Horyzont Sp. z o.o.
00-688 Warszawa, ul. Emilii Plater 28
tel.: 0-22/ 70-19-20

Podmiot zarządzający:
Apsys Management Sp. z o.o. III O/Łódź
00-687 Warszawa, ul. Jana Pawła II 27
tel.: 0-22/ 70-19-20

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit