Banner 275x550 2

Małopolskie

„Małopolska wieś dla seniorów”

Jedyny w kraju kompleksowy produkt skierowany dla osób starszych, które nie chcą siedzieć zamknięte w domu, wolą podróżować, zwiedzać, aktywnie spędzać jesień życia. Dzięki temu czują się zdrowsi, nawiązują nowe znajomości, a dodatkowo mogą poznać tradycję i kulturę regionu oraz zasmakować nowych, nieznanych potraw. To prawdziwa gratka zwłaszcza dla przyjezdnych z innych części kraju i z zagranicy.

Od 2012 roku na seniorów czeka 15 starannie wybranych  gospodarstw na terenach wiejskich w Małopolsce. Gospodarze to ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas ze swoimi gośćmi. Prowadzą całodzienne wyżywienie zorientowane na potrzeby osób starszych, oparte ma  regionalnej kuchni, produktach ekologicznych i z tradycyjnych upraw. Przygotowali atrakcyjne oferty wypoczynku i uprawiania turystyki aktywnej - jazdę konną i na rowerze, wyprawy na nartach biegowych i zjazdowych, spacery szlakami pieszymi. Podczas pobytu można też poznać historie i tradycje regionalne, zwiedzić z gospodarzami okoliczne zabytki. W wielu gospodarstwach organizowane są warsztaty rękodzieła ludowego czy ginących zawodów.

Wszyscy gospodarze zaliczyli szkolenia dotyczące animacji czasu wolnego. Sami chętnie spędzają czas z turystami. Prowadzą rozmowy, oprowadzają po gospodarstwie, opowiadają o darach natury, które oferuje okolica. Seniorzy nie muszą się też martwić o dojazd - do gospodarstw łatwo można dotrzeć własnym samochodem, a goście korzystający z transportu zbiorowego mogą zostać odebrani z najbliższego przystanku autobusowego lub kolejowego. W obiektach „Małopolska Wieś dla Seniorów” goście powyżej 60 roku życia mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
W ofercie znajdziemy propozycje, takie jak: Stajnia „Grudki” w Woźnikach (Dolina Karpia), „Agrobella” w Żegocinie, „Pod Lasem” w Kamionnej, „Koziarnia” w Szczyrzycu, „Za Piecem” w Ujanowicach (Beskid Wyspowy), „Sądecki Bartnik” w Stróżach,  „Buczynowa Dolina” w Sękowej, „U Jaśka” w Wierchomli, „U Jędrusia” i „U Babci Mili” w Tyliczu, „U Janka” w Muszynie, „Familiówka” w Kluszkowcach, „Nad Wodospadem”, „Leśny Zakątek”  i „Domek w Górach”  w Stryszawie. Wszystkie obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem, także wśród gości zagranicznych. A wszystko dlatego, że charakteryzuje je wysoka jakość, a gospodarze kwater w ofertach nie mijają się z prawdą.

Baza obiektów została pozyskana w ramach projektu „Specjalizacja małopolskiej agroturystyki” – realizowanego przez Sądecką Organizację Turystyczną przy wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”.

www.sot.org.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit