Mazowieckie

Mazowsze Chopina

Dworek w Żelazowej Woli

Produkt zakłada wykorzystanie istniejącego, unikalnego w Regionie potencjału oraz marki, jaką szczyci się na świecie postać Fryderyka Chopina. U jego podstaw leży promocja dziedzictwa kulturowego związanego z postacią Fryderyka Chopina w kontekście zbliżającej się 200. rocznicy urodzin kompozytora w 2010 roku.

Mazowsze Chopina stanowi kompozycję oferty usług jednoznacznie kojarzących się z Polską, Mazowszem i Warszawą. Oferuje możliwość zwiedzania wyjątkowych miejsc związanych z postacią Fryderyka Chopina oraz uczestniczenia w imprezach muzycznych inspirowanych jego twórczością. Pozwala on zdobyć wiedzę o kompozytorze i poznać miejsca z nim związane, zaspokajając przy tym potrzebę interaktywnego wypoczynku w „towarzystwie” muzyki klasycznej.

Główną osią produktu są: Żelazowa Wola - miejsce urodzenia kompozytora, Brochów - miejsce chrztu, Sochaczew, Sanniki, Rościszewo, Kowalewo - miejscowości letnich pobytów młodego Fryderyka, Warszawa - miejsca związane z życiem, edukacją twórczością kompozytora, m.in. Pałac Czapskich/Krasińskich, Belweder, Łazienki Królewskie, Muzeum F. Chopina w Pałacu Ostrogskich, Kościół Sióstr Wizytek, Kościół św. Krzyża.

Organizatorzy przygotowali też tematyczne szlaki chopinowskie: wodny, konny, rowerowy, kulturalny, biznesowy, edukacyjny, przyrodniczy.

Mazowsze Chopina to produkt skierowany do melomanów, zainteresowanych muzyką Chopina oraz miejscami, w których przebywał i tworzył kompozytor (turyści polscy i zagraniczni); turystów tzw. kulturowych; dzieci i młodzieży – wyruszających na trasę w celu uzupełnienia i wzbogacenia szkolnego programu; turystów weekendowych; osób preferujących turystykę aktywną; turystów biznesowych (szczególnie uczestników kongresów i konferencji), którzy szlakiem Chopina wyruszają w uzupełnieniu programu podstawowego.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit