Dolnośląskie

Miasteczko Western City

Jerzy Pokój na straży…Więcej »

Przenieśmy się do Ścięgien koło Karpacza. Tutaj wielbiciel koni Jerzy Pokój zrealizował swoje chłopięce marzenia i wybudował prawdziwe miasteczko z Dzikiego Zachodu. Takie, w którym żyją kowboje, urzęduje szeryf, bandyci napadają na bank, odbywają się widowiskowe pogonie i strzelaniny.

Można tu posłuchać muzyki country, spróbować sił na „strzelnicy indiańskiej” czy torze przeszkód, wspiąć się na wysoki i śliski słup. Inne atrakcje to m.in.: nauka wypłukiwania złota uwieńczona zdobyciem certyfikatu poszukiwacza złota, wybijanie pamiątkowych monet, przejażdżka kolejką westernową, jazda na elektrycznym byku, jazdy konne w plenerze. Chętni uczą się tańców folk, zwiedzają chatę trapera, dom kowala, sklep kolonialny, biuro szeryfa z aresztem.

Od 1 maja do 30 września w Western City odbywają się pokazy scenek westernowych. W soboty i niedziele o godz. 12.00 i 18.00, a od poniedziałku do piątku o godz. 15.10 (kiedy to odchodził pamiętny filmowy pociąg do Yumy).

Największą imprezą organizowaną w Western City są mistrzostwa rodeo. Zwycięzcy wyłaniani są co roku podczas trzech kolejnych sierpniowych dni. Impreza rozpoczyna się paradą uczestników na trasie z centrum Karpacza do Western City, w której biorą udział kowboje, Indianie, tancerki. Na miejscu kolejne atrakcje: jazda na beczkach, na taczkach, na elektrycznym byku, zaganianie stada bydła, łapanie cieląt na lasso i – oczywiście - koncerty muzyki country. Nad wszystkim bacznie czuwa założyciel, właściciel i szeryf – Jerzy Pokój.

Właściciel Western City:
Jerzy Pokój
ul. Nad Łomnicą 4 a, 58-540 Karpacz
tel./fax: 0-75/761-95-60
www.western.com.pl
karpacz@western.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit