Mazowieckie

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Air Show”

Impreza zainicjowana została w Radomiu w 1991 roku przez dowództwo Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej. W ciągu swojej historii ewoluowała do wydarzenia o międzynarodowym zasięgu.

Obecnie to nie tylko pokazy lotnicze czy osiągnięć techniki i technologii lotniczych, ale również konferencje popularno-naukowe, spotkania weteranów lotnictwa, najważniejszych w kraju osób z kręgów polityki, biznesu oraz wojska. „Air Show” to także wspaniała okazja do prezentowania uroków ziemi radomskiej.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze, dzięki nabranemu przez organizatorów doświadczeniu stały się wizytówką Sił Zbrojnych RP. Szczególną rangę nadaje im honorowy patronat Prezydenta RP. Najlepszą zaś jego oceną jest stale rosnąca widownia przekraczająca sto tysięcy osób.
Na „Air Show 2005” złożyły się 18-godzinne, dynamiczne pokazy wojskowych i cywilnych statków powietrznych, uzupełniająca je wystawa statyczna oraz wystawa targowa przemysłu lotniczego, organizowana według formuły kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
Program, rozmach przedsięwzięcia i wielość atrakcji zapewniają rozrywkę i bezpieczny wypoczynek fascynatom lotnictwa oraz amatorom aktywnego wypoczynku bez względu na wiek. Dla nich prezentowali się mistrzowie Aeroklubu Polskiego, piloci wojskowych sił powietrznych ponad 20 zaproszonych państw oraz formacje lotnicze Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz Sił Powietrznych. Zachwyt wzbudzały pokazy lotni, paralotni i desantu spadochronowego, pokazy indywidualne i zespołowe podniebnych akrobatów czy parada balonów.
Częścią imprezy była konferencja naukowa „Kształcenie i szkolenie pilotów w Polsce”. Całość uświetniały występy artystyczne orkiestr garnizonowych z Dęblina i Radomia oraz radomskich amatorskich zespołów instrumentalno-wokalnych.


Właściciel produktu:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
03-472 Warszawa, ul. Bertolda Brechta 3
tel.: 0-22/ 59-79-508, fax: 0-22/ 59-79-502
www.mazovia.pl i.lyzinska@mazovia.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit