Podlaskie

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „co ma pływać, nie utonie”

Augustów. Największe w Europie i najbardziej widowiskowe zawody wodniackie, gwarantujące duża dozę emocji zawodnikom i ogromną dawkę humoru widzom. Odbywają się od 12 lat pod koniec lipca, dzięki czemu na stałe wpisały się do kalendarza imprez Miasta. Pierwsze mistrzostwa rozegrano w 1996 roku na Plaży Miejskiej w Augustowie i od początku zyskały one przychylność licznie zgromadzonej publiczności. Od kilku lat impreza rozgrywana jest na rzece Nettcie.

Na starcie rokrocznie staje ponad czterdzieści drużyn z Polski, Niemiec i Litwy. W zawodach może jednak wystartować każdy, kto zbuduje pływające „byle co”. Wspomniane „byle co” powinno zaprezentować swoje możliwości pływackie w takim zakresie, aby dało się stwierdzić, iż pojazd jest w stanie utrzymać się na wodzie. Pojazdy mogą być napędzane siłą, godnością osobistą, za pomocą żagla, silnika elektrycznego lub spalinowego. Pomysłowość uczestników nie ma granic! Oglądać można wehikuły przedstawiające tarcze antyrakietowe, pływające smoki, pociągi, a nawet jedzenie.

Przy okazji zawodów odbywa się na augustowskich Błoniach wielki rodzinny piknik dla mieszkańców i turystów, który gromadzi się ponad 20 tysięcy widzów. Towarzyszą mu liczne konkursy i występy znanych zespołów, a zamyka wielki finał w wykonaniu gwiazdy estrady.

Współorganizatorem imprezy jest Polskie Radio Białystok.

 

Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
Urząd Miasta w Augustowie
16-300 Augustów, ul. 3 Maja 60
tel./fax: 0-87/ 643-12-37
wydzial.strategii@urzad.augustow.pl

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit