Lubuskie

Nadodrzańska Przygoda

Nadodrzańska-Przygoda

Całoroczna impreza tematyczna, otwarta dla wszystkich – turystów indywidualnych i grup zorganizowanych od 10 do 55 osób, pozwalająca łączyć zdrowy, aktywny sposób spędzania wolnego czasu z możliwością obcowania z piękną, urozmaiconą przyrodą Ziemi Nadodrzańskiej.

Różnorodność przygotowanych imprez towarzyszących zaspokaja potrzeby najbardziej wybrednych turystów Polski i zagranicy, o różnym stopniu sprawności fizycznej i w różnym wieku. Oprócz świetnego przygotowania atrakcji – aktywnej turystyki konnej, spływu Odrą, wizyty w winnicy, rejsu po jeziorze Sławskim, wizyty w lokalnym browarze oraz towarzyszących im dodatkowych atrakcji, tj. degustacji piwa w browarze rodzinnym Edi, degustacji serów kozich, oglądania zabytków typu Zamku w Siedlisku, mostu w Stanach, rezerwatu przyrody „Bukowa Góra” i gminy wiejskiej Otyń - organizator zapewnia też opiekę przewodników, bazy noclegowej i gastronomicznej.

Dla pokazania romantyzmu tego sieciowego produktu turystycznego przyjrzyjmy się bliżej towarzyszącym mu atrakcjom. 48 godzin nadodrzańskiej przygody rozpoczyna się w miejscowości Stawy, skąd jej uczestnicy udają się na wyprawę wozami traperskimi i bryczkami zaprzęgniętymi do pięknych koni wzdłuż rezerwatu bociana czarnego starorzeczem Odry w górę rzeki. Wśród kołysania wozów i parskania koni amatorzy przygody oglądają zapierające dech w piersiach widoki dzikiej roślinności, przeżywają też  napad w Wąwozie Zbójców. Ci, którym uda się przeżyć, mogą dla pokrzepienia degustować gronówkę. Tak wzmocnieni docierają do kolejowego mostu żelaznego w miejscowości Stany. Historyczny most z 1905 roku łączący brzegi Odry posiada największą długość przęsła nurtowego w Europie. Tu wszyscy chętnie robią sesje fotograficzne, aby następnie wziąć udział w pikniku na trawie z ekologicznym jadłem w roli głównej. Kolejnym punktem programu jest rejs statkiem po Odrze do Starej Wsi. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, bowiem podczas rejsu mogą oni podziwiać wyjątkowe odrzańskie krajobrazy, starodrzew dębowy, dziką przyrodę, sarny przy wodopoju, czaple, orły, wydry i bobry pluskające się przy brzegu, a przy okazji słuchać frapujących opowieści kapitana statku o rzece i okolicy. Dzień pierwszy wyprawy kończy wieczorny grill, prosiak z ogniska i skoczne tańce ludowe. Dzień drugi, zwany żeglarskim, jest równie fascynujący, a kto chce go przeżyć, powinien po prostu wziąć udział w „Nadodrzańskiej Przygodzie”.

Wzrost liczby osób przyjeżdżających, zainteresowanych uprawianiem tego typu turystyki na Ziemi Lubuskiej wpływa pozytywnie na rozwój lokalnej branży turystycznej. Powstają nowe ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne, hotele oraz restauracje mogące zaspokoić potrzeby zwiększającej się liczby turystów. Twórcy produktu chcą, aby lokalna społeczność  utożsamiała się z produktem i tworzyła własne usługi na bazie tej oferty.

„Nadodrzańska Przygoda” zdobyła na Targach Turystycznych AgroTravel w Kielcach I miejsce za najlepszy produkt turystyczny w kraju.

Właściciel produktu:

Winnica Kinga, Pegaz, Sadyba gospodarstwa agroturystyczne

Stara Wieś i Stawy - Lubięcin

tel./fax: 609-528-581, 68/ 387-28-43

owip@interia.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit