Lubuskie

Noc Nenufarów

Lubrzana uwolniona z zaklęcia …Więcej »

Lipcowa sztandarowa impreza plenerowa w gminie Lubrza, która odbywa się od 1997 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Goszcza”. Rozpoczyna się w godzinach popołudniowych i trwa do białego rana.

Jej punktem kulminacyjnym jest barwne widowisko na jeziorze Goszcza. Turyści i uczestnicy imprezy we wspólnej zabawie oglądają bajkowe widowisko na wodzie pn. „Noc Nenufarów”, nawiązujące do legendy o nadaniu nazw poszczególnym jeziorom gminy: Goszcza, Lubie, Oczko Małe itp. oraz miejscowości Lubrza. Sławoj jak co roku ratuje Lubrzanę, wymawiając po trzykroć jej imię. Jego ukochana zostaje uwolniona od zaklęcia w kwiat nenufara.

Widowisku towarzyszy wiele atrakcji dla publiczności: proekologiczne konkursy dla dzieci i młodzieży, występy zespołów wokalno-tanecznych, pokazy mody, tańca, szczudlarzy, skoki na bungee, wybór „Miss Nocy Nenufarów”, pokaz kick-boxingu z udziałem zdobywcy Pucharu Świata, występy Czerwonych Gitar, pokaz „Ogni nenufarów”, parada motocykli harley-davidsson, loty balonem. Noc kończą pokazy fontann i koncert gwiazdy estrady (w tym roku Maryli Rodowicz).

Impreza „Noc Nenufarów” organizowana jest dzięki finansowemu wsparciu środków pomocowych Unii Europejskiej w ramach projektów Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr”. W istotny sposób przyczynia się ona do zwiększenia liczby turystów polskich i zagranicznych, odwiedzających nie tylko gminę Lubrza, ale i różne zakątki całego regionu lubuskiego, np. Lubrzański Szlak Fortyfikacyjny „Pętla Boryszyńska”.

Właściciel produktu:
Gmina Lubrza
ul. Świebodzińska 68, 66-218 Lubrza
tel./fax: 0-68/38-13-021
www.lubrza.pl uglubrza1@wp.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit