Mazowieckie

Odkryj Rzekę Wisłę - Discover Wisła River

Projekt konstancińskiej Fundacji Szerokie Wody obejmuje rejsy wycieczkowe po królowej polskich rzek na tradycyjnych drewnianych łodziach wiślanych z żaglem. Na trasach Gassy - Warszawa, Warszawa - Modlin, a także wzdłuż stołecznych nabrzeży można podczas rejsów podziwiać piękno wiślanych krajobrazów i atmosferę flisackiego spływu. Dla załogantów moc niespodzianek.

Fundacja Szerokie Wody została powołana przez grupę pasjonatów tradycyjnego żeglarstwa oraz walorów Wisły. Dwoje członków fundacji Grażyna Leśniak i Andrzej Stański jest mieszkańcami Cieciszewa oraz pomysłodawcami Flis Festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny gminy. Fundacja promuje naturalne walory rzeki, jej potencjał turystyczny oraz bogatą historię. Konstancińscy flisacy pomagają odkryć na nowo i spopularyzować Łurzyce, zapomniany nadwiślański region etnograficzny o unikalnej kulturze. Fundacja Szerokie Wody jest również pomysłodawcą budowy mariny wiślanej i Parku Łurzyckiego, które kiedyś mogłyby powstać w Gassach. Wszystko zaczęło się jednak od pasji żeglarskiej Andrzeja Stańskiego oraz jego zainteresowania tradycyjnymi łodziami.
Drewniane łodzie pychowe z żaglem rozprzowym zbudowano zgodnie z zasadami szkutnictwa Fot.: Piotr Sadurskiludowego. W posiadaniu Fundacji są pychówki, z których każda jest w stanie zmieścić 10 osób. W trakcie rejsów po Wiśle, na jednej z plaż, załoganci mogą posmakować tradycyjnych regionalnych dań łurzyckiej kuchni typu zupy „siuforek” (zupa rybna z jarzynami), brać udział w prezentacjach historycznych, muzycznych i kulturalno-obyczajowych nadwiślańskiego regionu, a także uczestniczyć aktywnie we wszystkich czynnościach w czasie spływu.

Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Atutem produktu jest możliwość organizacji rejsów kilkugodzinnych, całodniowych lub kilkudniowych. Produkt nie ma ograniczeń wiekowych.

www.discoverwislariver.plDodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit