Małopolskie

Odkrywamy Solilandię

To produkt, który powstał na motywach powieści Beaty Kołodziej pt. „Solilandia – pamiętnik wielickiego skrzata”. Oferta jest przeznaczona dla grup szkolnych i przedszkolnych w wieku od 6 do 12 lat i łączy w sobie elementy zabawy i edukacji, będąc jednocześnie częścią dużego projektu dla dzieci „Solilandia”, polegającego na wykreowaniu bajkowego świata w podziemnych komorach Kopalnia Soli „Wieliczka”. Realizację tego projektu rozpoczęto w 2005 roku.

W ramach oferty dzieci zwiedzają fragmenty podziemnej trasy turystycznej, poszukując jednocześnie elementów ze świata baśni – śladu stopy i jaj solonia oraz smoczego ogona solizaura; ukrytych informacji i wskazówek pozostawionych przez bohaterów powieści Beaty Kołodziej: Soliludka, który wprowadza dzieci w świat Solilandii oraz jego pobratymców, świecących soliponów, rzeźb przedstawiających solne skrzaty, Skarbnika - jego solnych wizerunków, a następnie prawdziwej postaci, która spotyka się z dziećmi. Na zakończenie przygody w kopalni dzieci rozwiązują quiz, biorą udział w grach i zabawach w towarzystwie Skarbnika, słuchają fragmentów książki czytanych przez skrzata.
Bogaty program zwiedzania i zabawy według scenariusza „Odkrywamy Solilandię” dostarcza najmłodszym turystom wielu wrażeń. Jest także doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat soli i wielickiej kopalni. Propaguje też czytelnictwo wśród dzieci w ramach akcji społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, do której wielicka kopalnia przystąpiła 1 czerwca bieżącego roku.

Właściciel produktu:
Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o.
32-020 Wieliczka, ul. Daniłowicza 10
tel.: 0-12/ 278-73-70, fax: 0-12/ 278-73-13
www.kopalnia.pl marketing@kopalnia.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit