Zachodniopomorskie

Ogrody Tematyczne Hortulus

Żabi minizakątek...Więcej

Dobrzyca k. Koszalina. Wielka atrakcja turystyczna Pomorza Środkowego - jedyne w Polsce, udostępnione do zwiedzania, prywatne ogrody tematyczne, wypełniające zapotrzebowanie na coraz bardziej modną, a szczególnie popularną formę spędzania wolnego czasu w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech i Japonii.

    W Dobrzycy na obszarze około pięciu hektarów jest ich 25, a każdy podporządkowany określonemu stylowi, np. ogród japoński bądź francuski bądź środowisku, np. ogród skalny czy wodny. Są również efektowne ogrody zmysłów, np. niebiesko-żółty, słoneczny czy cienia. Sąsiadują z nimi różne miniogrody z elementami architektury ogrodowej.

    Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i do turystów indywidualnych. W sezonie letnim ogrody odwiedza kilkaset tysięcy turystów z całego kraju i Europy, szczególnie z Niemiec i Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz zza wschodniej granicy. Dla grup zorganizowanych przygotowany jest 1-2-godzinny program z przewodnikiem (również w językach niemieckim, angielskim i rosyjskim), a zwiedzający indywidualnie otrzymują bezpłatnie mapy ogrodów. Istnieje możliwość zamawiania wycieczek z lunchem, organizacji imprez dla firm czy spotkań biznesowych. Dla szkół prowadzony jest w ogrodach program edukacji ekologicznej. Na terenie ogrodów znajduje się również mennica, gdzie wybija się pamiątkowe monety, a dla zwiedzających przygotowane są pamiątkowe pieczęcie.

    Hortulus obejmuje także 70-hektarową Szkółkę Roślin Ozdobnych oraz Centrum Ogrodnicze z rozległymi placami handlowymi i marketem Ogród i Galeria, gdzie goście mogą uzyskać fachowe porady na temat roślin i zakładania ogrodów, kupią rośliny, książki, pocztówki i inne pamiątki czy unikalne elementy wystroju wnętrz i ogrodów, a także Caffebar Barwinek, serwujący min. grillowanie na ziołach mięsa i sery, wyśmienitą kawę i desery.

    Dobrzyckie ogrody wyróżnione zostały w 2005 r. Medalem Europejskim – prestiżową nagrodą przyznawaną w kategorii najlepszych usług i produktów nowatorskich, spełniających normy europejskie, przez BCC i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. W 2006 r. taki sam medal otrzymała wysmakowana edytorsko książka autorstwa Iwony Bigońskiej pt. „Hortulus - ogrody marzeń”.

Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
PPHU Hortulus, Iwona Bigońska
76-038 Dobrzyca 76
tel.: 0-94/ 318-10-50
fax: 0-94/ 347-51-02
biuro@hortulus.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit