Wielkopolska

Olandia – Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski

Olandia – Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski

Kraina konferencji i sielankowego wypoczynku. Zrewitalizowany XVIII-wieczny, zabytkowy folwark, położony na 6 ha, w którego skład wchodzą: Dwór, Spichlerz, Kamiennik, Wodnik, Stodoła Fryzyjska, zabytkowy 2-hektarowy park, boisko wielofunkcyjne i ścieżka olenderska przystosowano na centrum konferencyjne wysokiej klasy, z zachowaniem dawnego charakteru folwarku i dziedzictwa kultury osadnictwa na prawie olenderskim. Dodatkowy prestiż temu miejscu nadaje patronat aktora i znawcy win – Marka Kondrata.

Ideą Olandii jest stworzenie miejsca wyjątkowego, nietypowego, a wręcz bajkowego, tak, aby każdy, kto do niego przyjedzie mógł w niezapomniany sposób wypocząć. To miejsce spójne tematycznie – zarówno przy tworzeniu wystroju pokoi dla gości, strojów obsługi, menu karczmy, czy też oferty dodatkowej skansenu zadbano o podkreślanie bezpośrednich skojarzeń z osadnictwem olenderskim. Pomaga w tym dodatkowa aktywność w takich dziedzinach jak kultura i sztuka. Spójność tematyczna pozwala gościom przenieść się do magicznej krainy olenderskiej. Kraina konferencji i wypoczynku – tak można podsumować Olandię.

Obiekt jest kreowany i przystosowywany jako miejsce spotkań ludzi biznesu, sztuki i kultury. Wnętrza urządzone są stylowo, pomysłowo, z dyskretnym udziałem nowoczesnych rozwiązań. Bogata oferta imprez towarzyszących konferencjom, czy wypoczynkowi czyni to miejsce wyjątkowym.

Olandia leży nad pięknym Jeziorem Kuchennym, dzięki czemu korzystanie z łódek, rowerków wodnych i kajaków, czy korzystanie z olenderskiej plaży i pomostów do łowienia ryb w tym zarybionym jeziorze, jest wspaniałą alternatywą letnich dni. Ponadto na terenie obiektu jest 2-hektarowy zabytkowy park, który stwarza nieograniczone możliwości rozwoju wszelkich form rekreacyjnych i artystycznych, takich jak koncerty, bulle, badminton, zabawy integracyjne, występy. Olandia dysponuje również boiskiem wielofunkcyjnym, na którym można grać w tenisa, siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Atrakcyjne położenie Olandii w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na skraju Puszczy Noteckiej, stwarza mnóstwo możliwości. Można tu wypożyczać kijki do Nordic Walking, rowery dla dzieci i dorosłych i wyruszyć na wycieczkę krajoznawczą. Niezwykłą i rzadko spotykaną atrakcją, o której warto jeszcze wspomnieć jest piec chlebowy oraz wędzarnia, w których przygotowujemy wyroby według tradycyjnych dawnych receptur.

Olandia dysponuje 201 miejscami noclegowymi w 60 pokojach Dworu, Spichlerza i Kamiennika. We Dworze znajduje się 8 pokoi tematycznych, utrzymanych w duchu olenderskich rzemieślników. Każdy z pokoi jest wyposażony tak, aby jak najwierniej przywołać atmosferę dawnej epoki.

Pokoje Spichlerza i Kamiennika są urządzone w stylu rustykalnym. Wszystkie pokoje mają standard 4* i wyposażone są w łazienki z prysznicami lub wannami, suszarki, telewizory, biurka, telefony, minisejfy oraz minibarki.

W Centrum znajduje się także Restauracja oraz Karczma olenderska, w których olenderskie smaki przenikają do świadomości smakoszy mocniej niż gdziekolwiek indziej. Wspaniałym dopełnieniem spożywanych posiłków jest Winiarnia, w której można oddać się rozkoszy ponad 130 gatunków win z całego świata rekomendowanych przez Marka Kondrata.

Olandia również stawia na kulturę i sztukę. Skansen Olenderski, piękne pomieszczenia na wszelakie wystawy, plener i scena dla rozwoju sztuki, różnych warsztatów idealnie wpasowują się w atmosferę naszej olenderskiej krainy konferencji i wypoczynku.

Jeśli Goście mają ochotę zapoznać się z okolicą, mają ku temu wyśmienite możliwości. Międzynarodowe Szlaki Nordic Walking, szlaki piesze, rowerowe, mnóstwo punktów widokowych, 100 jezior, rezerwaty przyrody – to wszystko jest w zasięgu ręki każdego Gościa.

Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski to obiekt unikatowy w skali kraju, o czym świadczy rosnące zainteresowanie jego usługami. Oferuje się tu nie tylko pobyt w miejscu o korzystnej lokalizacji i urokliwym położeniu oraz wyjątkowej atmosferze, ale także możliwość poznania historii i sposobu życia osadników olenderskich. Dodatkowe imprezy olenderskie tj. festyny, plenery, warsztaty i wystawy inspirują gości. Tematyka olenderska wykorzystywana jest tu w niemal każdym elemencie składowym oferty, co czyni produkt spójnym tematycznie.

Obiekt jest czynny przez cały rok, co w istotny sposób wpływa na wydłużenie sezonu turystycznego w Regionie Wielkopolski. Specjalne pakiety pobytowe wraz z atrakcjami dodatkowymi tworzone są niezależnie od pory roku, czy pogody.

Produkt dostępny jest dla wszystkich. Oferuje różnorodne usługi  - od konferencyjnych, po pakiety pobytowe, imprezy tematyczne. Dostępne tu formy aktywności zadowolą nawet najbardziej wybrednego klienta. Planowana jest dalsza rozbudowa i wzbogacenie oferty o usługi Spa.

Podmiot Zarządzający:

RTM Sp. z o.o.

Prusim 5, 64-420 Kwilcz

Tel/ fax: 61/ 29-15-379

www.olandia.pl   olandia@olandia.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit