Świętokrzyskie

Pałac, bizony i arabskie konie

 Jan Marcin Popiel, pan na kurozwęckich włościach…Więcej »

Na produkt składa się dostępny dla turystów kompleks agroturystyczno-rekreacyjny w Kurozwękach z XIX-wiecznym parkiem krajobrazowym i zamkiem z XIV wieku.

Właściciele Zespołu Pałacowo-Dworskiego, państwo Karen i Jan Marcin Popielowie zapraszają gości do trzech apartamentów w zabytkowych wnętrzach oraz pokoi hotelowych w pałacu, oranżerii i pawilonie wschodnim.

Zwiedzanie pałacu i podziemnej trasy turystycznej z przewodnikiem pozwala zgłębić historię miejscowych zabytków i rodu Popielów od XV wieku.

Dużą atrakcję dla turystów stanowią: stado bizonów amerykańskich oraz stadnina koni czystej krwi arabskiej. Podglądanie bizonów – unikatowej atrakcji zoologicznej na skalę nie tylko kraju, ale nawet europejską, odważni mogą połączyć z safari. Konie ze stadniny wypożyczane są do jazdy konnej, rajdów po okolicy i w Góry Świętokrzyskie, przejażdżek bryczką, a zimą saniami.

W Kurozwękach można także zwiedzać zabytkowy Zespół Klasztorny Kanoników Regularnych – dziś kościół parafialny p.w. Św. Augustyna, a w oddalonym o 5 km Szydłowie, średniowieczny kompleks budowli obronnych i sakralnych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit