Małopolskie

Park Rowerowy Wierchomla

Stacja Narciarska Wierchomla to raj dla miłośników kolarstwa górskiego, młodej dyscypliny sportu, która od kilku lat rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Wykorzystując tereny służące zimą narciarzom i snowboardzistom, zbudowano profesjonalne tory do uprawiania downhillu, 4xcrossu i north shore.

Wszystkie trasy przygotowano pod patronatem i według zaleceń Polskiego Związku Kolarskiego. Tory są oznakowane, zabezpieczone, zróżnicowane i urozmaicone naturalnymi przeszkodami. Na trasie hopki, skocznie, sekcje kamieni, zakręty z bandami i wszelkie inne utrudnienia, które sprawiają, że przejazd jest atrakcyjny.
Rowerzyści korzystają z wyciągu krzesełkowego. Dzienny karnet dla rowerzysty i roweru kosztuje 30 zł, a wprawni miłośnicy kolarstwa zjeżdżają w tym czasie przynajmniej siedem razy. W planach - wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu oraz szkółka.
Wyciąg pozwala też innym korzystać z turystyki rowerowej. Górna stacja wyciągu to świetne miejsce dla rozpoczęcia wycieczki rowerowej po okolicznych szlakach turystycznych. Korzystają z nich miłośnicy mniej ekstremalnych wrażeń. To znakomita propozycja na rodzinne, aktywne spędzanie czasu.
Goście korzystają także z zaplecza Stacji Narciarskiej, która zarówno latem jak i zimą oferuje miejsca noclegowe na każdą kieszeń (od standardu turystycznego, przez pokoje pensjonatowe w domkach, po noclegi w trzygwiazdkowym Hotelu Wierchomla). Dodatkowe atrakcje to: kryty basen, Wellness & Spa w hotelu, pole do paint ballu,
wypożyczalnia rowerów górskich, nordic walking.
Park Rowerowy w Wierchomli działa od kwietnia do listopada i znakomicie uzupełnia atrakcje turystyczne gminy Piwniczna przyciągając nowych gości. Daje możliwość aktywnego wypoczynku. Dzięki zróżnicowaniu stopnia trudności jest ciekawą ofertą dla rodzin. Pozwala na wspólne, aktywne spędzanie czasu całej rodzinie. Organizowane w sezonie wakacyjnym zawody sportowe przyciągają tłumy kibiców i stają się dodatkową atrakcją.
Trasy Parku Rowerowego obejmują:
Downhill – dwa tory długości 2000 m, różnica wysokości 300 m. Tory poprowadzone po obu stronach trasy zjazdowej wzdłuż wyciągu krzesełkowego. Oznakowany, zabezpieczony w miejscach newralgicznych (pnie drzew owinięte materacami). Hopki, zakręty z bandami, sekcje kamieni, drewniane skocznie. Koniec trasy przy dolnej stacji wyciągu.
4xcross – na podstawie o szerokości 8 m, zbudowano szeroki
na 6 m i długi na 400 m, tor do uprawiania 4xcrossu. Na wysokości od 0,5 m do 1,5 m ustawiono przeszkody: muldy, zakręty, hopki (podwójne garby), stoliki (płaskie wały ziemi), przeszkody typu step-up i step-down.
North Shore – tor położony w niewielkim zagajniku, specjalnie przygotowanym do uprawiania tej najnowszej dyscypliny. Pomiędzy drzewami zbudowano na wysokości 1-2 m mostki, równoważnie i zjeżdżalnie. Wytrawnym rowerzystom pozwalają one przejechać ponad dwieście metrów bez dotykania ziemi.


Właściciel produktu:
Stacja Narciarska Wierchomla
00-087 Warszawa, ul. Corazziego 4/6
tel./ fax: 0-22/ 826-28-49
www.wierchomla.com.pl
kontakt@wierchomla.com.p
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit