WYRÓŻNIENIA - Łódzkie

Park Rozrywki Kołacinek

Park Rozrywki Kołacinek organizuje dwie atrakcje turystyczne – Dino-Park oraz Krainę Świętego Mikołaja, a jego główną ideą jest dostarczenie wiedzy dzieciom i młodzieży poprzez zabawę. Dino Park czynny jest od kwietnia do końca października a Kraina Św. Mikołaja od listopada do lutego. Kraina Świętego Mikołaja to jedyna taka atrakcja w Polsce, a druga w Europie.

Dino-Park składa się z muzeum geologiczno-paleontologicznego, Wykopaliska Małych Odkrywców, Folwarku Kołacińskiego z żywymi reniferami, Dino-Teatru, Statku Pirackiego, placu zabaw i sali edukacyjnej. Główne atrakcje to zwiedzanie Parku Jurajskiego z przewodnikiem ścieżką ery mezozoicznej, prezentacje multimedialne o życiu dinozaurów, zajęcia plastyczne zabawa w Małych Archeologów, zabawa w poszukiwacza złota.

Nieopodal parku znajduje się obiekt noclegowy Hotelozaurs Rex wraz z obiektem gastronomicznym (serwowane dania grillowe, przekąski i napoje). W cenę noclegu wliczony jest bilet do parku oraz śniadanie. Obiekt posiada duży parking dla samochodów i dla autokarów.

W Krainie Świętego Mikołaja rzeczy i sprawy niezwykłe dzieją się w sali Tronowej Św. Mikołaja, Domu Św. Mikołaja, Domu Dziadka Mroza, stajni reniferów, Szopce Bożonarodzeniowej, na 12-metrowej choince, w Pałacu Królowej Śniegu, na Bajkowej Ścieżce, w młynie do mielenia złych postępków, w kinie „Pod dzwoneczkami” oraz mennicy Św. Mikołaja.

Głównymi atrakcjami Krainy są spotkania ze Świętym Mikołajem, poszukiwanie magicznej gwiazdki, spacer po bajkowej ścieżce, wysyłanie gwiazdki do nieba, bicie monet „śnieżek”, oglądanie bajek i filmów o tematyce bożonarodzeniowej, zajęcia plastyczne.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit