Dolnośląskie

Plenerowe megawidowisko operowe „Napój Miłosny”

Wrocław. Realizacja dzieła operowego Gaetano Donizettiego „Napój Miłosny” przygotowana przez reżysera i scenografa Michała Znanieckiego, wykonana przez solistów, balet i chór Opery Wrocławskiej oraz liczne grono statystów (łącznie ok. 120 osób), z udziałem gwiazd światowych scen operowych: Marii Constanzy Nocentini i Roberto Accurso z Włoch, Xaviera Moreno z Hiszpanii oraz Amerykanina Gregory Turaya, wystawiana sześciokrotnie podczas dwóch czerwcowych weekendów (15-17 i 22-24 VI).

Jedyną tego rodzaju produkcję w Polsce, charakteryzowało mistrzostwo wykonawcze, rozmach inscenizacyjny oraz przepiękna, wręcz magiczna atmosfera. Spektakle rozpoczynające się o godz. 21.00 zostały wystawione na zabytkowej, urokliwej Pergoli Parku Szczytnickiego. Specjalnie wybudowaną scenę o wymiarach 150 x 200 m, która zajęła ok. 3 ha, w tym olbrzymi staw, zamieniono na wioskę rybacką i zbudowano pośrodku akwenu wodnego. Wyspę połączyły w „lądem” pomosty. Powstała przestrzeń wodna dla chóru i solistów, którzy poruszali się po kładkach i tratwach połączonych pomostami. Balet, który jako miejsce występu wykorzystywał nie tylko scenę, ale również wodę, wywoływał u widza wrażenie przebywania w baśniowym świecie.

Tło stanowiło 50 ekranów, umiejscowionych w arkadach porośniętych pnączami Pergoli. W ten sposób cała jej przestrzeń została wykorzystana jako część scenografii. Do kulminacyjnych momentów spektaklu należał przylot balonem Dulcamary, jednego z głównych bohaterów opery.

Na potrzeby widowiska wybudowano widownię na 3.5 tys. widzów, dzięki czemu 6 spektakli obejrzało w sumie ponad 20 tys. chętnych. W czasie przerwy mogli oni zwiedzać stanowiące część inscenizacji, ustawione wokół stawu koszary, kosztować dań z wojskowej kuchni oraz degustować napoje.

 

Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
Opera Wrocławska
50-066 Wrocław, ul. Świdnicka 35
Tel.: 0-71/ 370-88-50, fax: 0-71/ 370-88-52
opera@opera.wroclaw.pl


 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit