Małopolskie

Podziemna eskapada czyli wycieczka z przygodami

Kaplica Św. Jana…Więcej »

Kopalnia Soli „Wieliczka” – Trasa Turystyczna od kilku wieków niezmiennie budzi zachwyt wśród odwiedzających go gości. Dzieje się tak nie tylko za sprawą jego „podziemnej” urody, ale również ze względu na możliwość organizowania w nim różnorodnych imprez kulturalnych – wernisaży, wystaw, konkursów, koncertów, inscenizacji operowych, czy imprez cyklicznych.

„Podziemna eskapada czyli wycieczka z przygodami”, to produkt adresowany do biur podróży i touroperatorów, których klienci, oprócz walorów typowych dla obiektów i atrakcji turystycznych (poznawczych, zaspokajających głód nowości oraz poznania fenomenów przyrodniczych i kulturowych) wymagają dodatkowych doznań.

Uczestnicy „Podziemnej eskapady” są świadkami specjalnych animacji światło i dźwięk. W zwiedzanie trasy turystycznej – zespołu wyrobisk górniczych, w tym chodników, komór, kaplic, jeziorek solnych, rozciągniętych na długości 2 km i na głębokości 64-135 m pod ziemią – wkomponowane zostały elementy wymagające wysiłku fizycznego, zręczności i spostrzegawczości. W ramach programu wykonują szereg dawnych czynności wielickich górników (sypanie soli do beczek, przetaczanie bałwana solnego, budowanie kaszt zabezpieczających strop wyrobiska), szukają w soli legendarnego pierścienia św. Kingi, „rozliczają się” z zapamiętanych elementów trasy turystycznej.

Wszystko to odbywa się w warunkach zabawy i zdrowej rywalizacji (głównie na czas) pomiędzy utworzonymi na wstępie grupami. Udział w tej formie zwiedzania i wędrowniczy wysiłek zostają uhonorowane oryginalnym Aktem Nadania odpowiedniego do zasług tytułu.

„Podziemna eskapada” może być w szerokim zakresie wzbogacana o dodatkowe elementy, np. o imprezę Wieczór Wielicki, występ Orkiestry Górniczej, różnego typu programy artystyczno - rozrywkowe itp.

Właściciel produktu:
Kopalnia Soli „Wieliczka” – Trasa Turystyczna
ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
tel.: 0-12/278-73-12, fax: 0-12/278-73-13
www.kopalnia.pl marketing@kopalnia.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit