Lubuskie

Przystanek Woodstock

IX Przystanek Woodstock w Żarach…Więcej »

Organizowany w Żarach wielki letni festiwal rockowy, należy do największych na świecie. Rokrocznie przybywa na niego po kilkaset tysięcy osób – młodzieży, matek z dziećmi i całych rodzin nie tylko z Polski, ale też z Niemiec, byłych krajów Związku Radzieckiego oraz z Europy Zachodniej.

  Barwnemu tłumowi tworzącemu niepowtarzalną atmosferę, koncertom artystów, niezwykłemu przekrojowi stylów, kultur i subkultur towarzyszy bardzo czytelne przesłanie: Stop przemocy, stop narkotykom, miłość, przyjaźń i muzyka. Obecny jest także Kościół organizujący Przystanek Jezus.

Sierpniowy festiwal stanowi rodzaj podziękowania młodym wolontariuszom za „granie” w całej Polsce z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas zimowych dni. Organizowane wtedy festyny, imprezy, aukcje i licytacja serduszek pozwala na zebranie rekordowych funduszy na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci w polskich szpitalach. Do roku 2002 fundacja zakupiła go za ponad 23 miliony USD.

Koncert organizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twórcą orkiestry, mózgiem fundacji i szefem Przystanku Woodstock jest Jerzy Owsiak, człowiek – orkiestra, potrafiący jak nikt inny zbliżyć do siebie ludzi w szlachetnym celu.

IX Przystanek Woodstock 2003 roku odbył się po raz szósty na wielkiej łące byłego lotniska w Żarach i zgromadził w dniach 1-2 sierpnia około 400 000 ludzi.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit