Pomorskie

Regaty Pucharu Świata w Klasach Olimpijskich „Gdynia Sailing Days”

Gdynia Sailing Days…Więcej »

Jedyna w Polsce i jedna z ważniejszych w Europie impreza żeglarska rangi Pucharu Świata przyciągająca międzynarodową czołówkę żeglarzy. Jej rozmach i doskonałe przygotowanie doceniane jest na całym świecie, umieszczono ją też na stałe w światowym, oficjalnym kalendarzu imprez żeglarskich.

Cykliczny projekt międzynarodowych regat jest przykładem promocji żeglarstwa regatowego jako sportu prestiżowego, ale dostępnego i zrozumiałego dla wszystkich. Impreza inspiruje młodych widzów i fanów do podjęcia treningów, które mogą zaowocować medalami olimpijskimi na Igrzyskach.

Gdynia Sailing Days to jednocześnie wielki festiwal żeglarstwa i widowiskowa zabawa. Wysoki standard, międzynarodowy poziom, bogaty program imprez towarzyszących dla zawodników, turystów i mieszkańców miasta przyciągają tysiące ludzi i budzą ogromne zainteresowanie mediów. Dodatkową atrakcją są rozgrywane corocznie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem ( w randze Pucharu Europy), Regaty Zawodników Niepełnosprawnych oraz Gdyński Piknik Rodzinny. Festyny, koncerty, konkursy, pokazy, wystawy oraz codzienne imprezy i bankiety stwarzają niecodzienną atmosferę wokół regat, a Miasto Gdynia coraz częściej rozpoznawane jest jako piękny nadmorski kurort przyjazny żeglarstwu.

W piątej edycji regat (4-8 sierpnia 2004 r.) rozegrano 60 wyścigów w 9 klasach. Wzięło w nich udział 343 zawodników z 9 krajów – Australii, Białorusi, Czech, Litwy, Polski, Niemiec, Szwecji, Rosji, Ukrainy i jeden jacht zarejestrowany w GBR.

Podmiot zarządzający:
Stowarzyszenie Żeglarstwa Regatowego
Al. Zjednoczenia 13 D, 81-345 Gdynia
tel.: 0-58/660-64-31 (-25), fax: 0-58/782-75-07
www.gdyniasailingdays.com gsd@gdyniasailingdays.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit