WYRÓŻNIENIE - Świętokrzyskie

„Sabat Czarownic”

Spektakularne wydarzenie odbywa się w przepięknej scenerii Kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia, jednego z najokazalszych obiektów tego typu w  Polsce

Markowy produkt turystyczny województwa świętokrzyskiego. Odbywająca się od 2010 roku impreza cykliczna oraz widowisko telewizyjne z monumentalną oprawą scenograficzną i plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej. Średnia oglądalność Sabatu Czarownic wynosi około 2,5 mln widzów.

Impreza nawiązuje do prasłowiańskich legend o Łysej Górze i świętokrzyskich tradycji, doskonale wpisując się w hasło promocyjnej marki regionu „Świętokrzyskie czaruje”. Spektakularne wydarzenie odbywa się w przepięknej scenerii Kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia, jednego z najokazalszych obiektów tego typu w  Polsce. Zgodnie z założeniem aranżacja sceniczno-muzyczna stwarza atmosferę magii, czarów i tajemniczości. Za scenariusz i reżyserię koncertu odpowiada Leszek Kumański, który zasłynął w Telewizji Polskiej takimi programami jak: „Europa da się lubić”, „Hit dekady” czy „Duże dzieci”. Widowisko co roku przyciąga ogromną publiczność oraz masę pochlebnej krytyki, stając się tym samym  największym wydarzeniem medialnym w Świętokrzyskim.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy szereg dodatkowych inicjatyw. Co roku kręcone są specjalne felietony i zwiastuny zapowiadające imprezę. Ich realizacja odbywa się w najciekawszych miejscach województwa, dzięki czemu widzom w całej Polski  prezentowane są najcenniejsze walory turystyczne regionu.

Równolegle w dniu koncertu trwa w Kielcach impreza około sabatowa - całe miasto tętni życiem: odbywają się koncerty, występy teatralne, pokazy taneczne, wystawy. Wydarzenie organizowane jest na wzór „Poznań za pół ceny” czy „Zakopane za pół ceny”. Deptak miasta wypełniają stragany z „czarodziejskim” asortymentem, można skosztować lokalnych potraw, wziąć udział w licznych konkursach. Na jarmark zapraszani są pisarze fantastyki, kuglarze, uliczni artyści, iluzjoniści. Stanowi to doskonałe, klimatyczne tło koncertu, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która udziela się każdemu, kto w tym czasie ma okazje gościć w Kielcach.

„Sabat Czarownic”Pierwsza edycja koncertu odbyła się we wrześniu 2010 r. Po ogromnym sukcesie, organizacja kolejnej edycji w czerwcu 2011 roku była naprawdę dużym wyzwaniem. Mobilizacja całej ekipy odpowiedzialnej za jej powodzenie była na najwyższym poziomie. W sierpniu 2012 roku odbyła się trzecia edycja „Sabatu Czarownic”, która również okazała się rewelacyjnym show.

Docelową grupę odbiorców stanowią rodziny z dziećmi, a także młodzi, aktywni  ludzie. Badania oglądalności wykazały największe zainteresowanie wśród ludzi w wieku 15-49 lat. Grupa docelowa widzów widowiska telewizyjnego pokrywa się z segmentem odbiorców, na który stawia region w swej strategii marketingowej. Organizacja postawiła sobie za cel stworzenia spójnego wizerunku regionu, którego hasłem przewodnim jest „Świętokrzyskie czaruje”. Sabat to wydarzenie, które nabiera wagi symbolu, jest fundamentalne dla rozwoju marki województwa. Impreza spełnia najwyższe standardy, doskonale wpisując się we współczesne trendy. Wydarzenie ma wymiar zarówno artystyczny jak i rozrywkowy.

W związku z rosnącym zainteresowaniem, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego ma w planach zmianę lokalizacji koncertu, tak aby zapewnić większą ilość miejsc i swobodną dystrybucję biletów. Pojawiła się koncepcja zorganizowania imprezy na Kieleckim Stadionie Arena, bądź na lotnisku w Masłowie. Liczba zaproszonych gości może być nawet dwukrotnie większa. Zostanie również położony nacisk na zwiększenie i urozmaicenie oferty imprezy okołosabatowej („Magiczny weekend”) oraz na rozszerzenie zakresu działań o współpracę z nowymi partnerami strategicznymi. W planach między innymi: air show,  pokaz wypuszczanych lampionów, tematyczny street art, miejski questing i wiele innych, tak aby klimat miasta nieodzownie kojarzony był z czarodziejską krainą.

„Sabat Czarownic”Każdy zainteresowany imprezą może skorzystać z gotowych pakietów przygotowanych przez lokalne biura podróży, zawierające w ofercie nocleg, pożywienie, dojazd, a także dobrany według preferencji harmonogram imprez. Na tą chwilę Sabat Czarownic i towarzyszący mu Magiczny Weekend dostępny jest w ofercie trzech lokalnych biur podróży, jednak pojawiają się sygnały, że liczba ofert przyjazdowych uwzględniających wydarzenie będzie w 2013 roku o kilka pozycji większa. Wydarzeniem zainteresowani są także touroperatorzy z Finlandii, Niemiec i Rosji.

Do tej pory na sam koncert zapraszanych było co roku około 6 tysięcy gości. Średnia oglądalność na przestrzeni 3 lat sięga 2,5 mln widzów.

Podmiot zarządzający:

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2/ 32

Tel./fax: 41/ 361 80 57

rot@swietokrzyskie.travel

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit