Łódzkie

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego

Produkt turystyczny obejmujący urozmaicony pobyt w Spale i powiecie tomaszowskim, którego nadzwyczaj atrakcyjnym zwieńczeniem jest udział w tytułowym Jarmarku Spalskim.

    Jarmarkowi patronuje Spalska Organizacja Turystyczna wespół z Urzędem Gminy Inowłódz. Usługi turystyczne oferowane klientom nabywającym pakiet pobytowy świadczą firmy zrzeszone w LOT.

    Sam Jarmark Spalski to impreza cykliczna, która w ciągu trzech lat istnienia przekroczyła rangę wydarzenia lokalnego na rzecz największej tego typu imprezy w kraju. Odbywająca się w każdą drugą niedzielę miesiąca od maja do października, adresowana jest przed wszystkim do kolekcjonerów i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci oraz do osób handlujących tego typu przedmiotami.

    Mile widziani są również twórcy ludowi wystawiający i sprzedający swoje wyroby. Rękodzieło w Spale prezentują wytwórcy sztuki użytkowej z wikliny, ceramiki, suchych i sztucznych kwiatów. Są ozdoby mieszkań i pamiątki z różnych materiałów, bursztyny, miody z pasiek z różnych regionów kraju, oscypki z gór, wyroby stolarskie stylizowane na ludowe, biżuteria.

    Impreza cieszy się dziś wielotysięczną frekwencją, a liczba stałych wystawców z różnych zakątków kraju oscyluje koło dwustu. Towarzyszą jej liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie „na żywo” wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki bryczkami, spływy na pontonach Pilicą i zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

    Dla zwiedzających wstęp jest bezpłatny, a dla wystawców – przygotowane stoiska handlowe, jak również miejsce na rozstawienie większych przedmiotów. Na uczestników czekają obszerne parkingi, a teren nadzorowany jest przez firmę ochroniarską.

    Instytucjonalną pieczę nad imprezą sprawuje Robert Papis, administrator rozległego terenu w centrum miejscowości, pełniący w spalskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Właściciel produktu i podmiot zarządzający:
Robert Papis
Spała, ul. Piłsudskiego 12/2
tel.: 0-44/ 710-13-97
tel./fax: 0-44/ 710-15-47

www.jarmarkspalski.pl
biuro@jarmarkspalski.pl
rezerwacja@jarmarkspalski.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit