Pomorskie

Spotkania z historią

VIVAT VASA!...Więcej »

W murach średniowiecznego Zamku w Gniewie, dawnym kasztelu rycerzy-mnichów można przeżyć pełne przygód wyprawy w przeszłość. Zamkowa oferta turystyczna obejmuje trzy główne imprezy kalendarzowe:

Międzynarodowy Pokaz Kucia artystycznego – dwudniowy festyn dawnego rzemiosła, z towarzyszącym mu zjazdem kowali z całej Europy; Turniej Rycerski o Miecz Jana III Sobieskiego – ogólnopolski zjazd Stowarzyszeń Rycerskich w stolicy Kapituły Rycerstwa Polskiego; VIVAT VASA! – inscenizację historyczno-batalistyczną, opartą na wydarzeniach z roku 1626, połączoną ze „szwedzką” okupacją Gniewu.

Imprezy te poszerzono o „Żywy Dziedziniec” – warsztaty dawnych rzemieślników, strzelnicę zamkową – strzelanie z kuszy i z łuku, zamkową katownię oraz kolonie tematyczne dla fanów Harry’ego Pottera – „Letnia Szkoła Magii”.

Zamek jest też gospodarzem trzydniowej imprezy studenckiej - Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej BIZUNA.

Na zlecenie firm i biur turystycznych oraz zamówienia indywidualne, w niepowtarzalnym klimacie średniowiecznej warowni obsługuje konferencje, zjazdy integracyjne, szkolenia i uroczystości jubileuszowe.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit