WYRÓŻNIENIA – Podlaskie

Suwałki Blues Festival

Suwałki-Blues-Festival

Suwałki Blues Festival to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju, wydarzenie muzyczne o wysokim poziome artystycznym, które zarówno zapraszani artyści, jak i publiczność oceniają bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku 2008. W 2010 roku w trzydniowej imprezie uczestniczyło 24 tysiące ludzi, a na scenach wystąpiło 130 artystów wchodzących w skład ponad 30 zespołów.


Głównym celem SBF jest szeroka prezentacja i promocja środowiska bluesowego z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. Program imprezy konstruowany jest tak, by zaprezentować współczesne trendy muzyczne. Organizatorzy dbają, by w prezentowanej twórczości nie zabrakło elementów lokalnej i narodowej kultury muzycznej charakterystycznej dla krajów wykonawców występujących podczas festiwalu.

Organizatorzy skupiają uwagę zarówno na występach gwiazd, jak i prezentacjach młodych, debiutujących muzyków, których twórczość warta jest szerszej promocji. W programie znajdują się także koncerty klubowe, a każdy z nich kończy się wspólnym muzykowaniem – jam session. Ciekawa formą prezentacji muzycznych SA śniadania bluesowe i wieczorne koncerty akustyczne w restauracjach i barach. Owa różnorodna oferta powoduje, że podczas Festiwalu całe miasto dosłownie „tętni bluesem”.

Suwałki Blues Festival jest imprezą zaspokajającą potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i regionu poprzez umożliwienie udziału w wydarzeniu artystycznym o charakterze i skali na co dzień niedostępnej w tej części kraju.

Festiwal ma duży udział w promocji na forum międzynarodowym wykonawców muzyki bluesowej z Polski oraz promocję kraju wykonawców z zagranicy. Przyczynia się do ugruntowania i umocnienia pozytywnego wizerunku województwa podlaskiego. Ponadto duża, szeroko rozpropagowana impreza skierowana do mieszkańców kraju i sympatyków muzyki z zagranicy nasila promocję województwa. Stanowi też swoisty magnes turystyczny przyciągający do regionu.

Właściciel produktu:

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki

ul. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki

Tel./fax: 87/ 566-42-11, 87/ 566-49-34

rokis@rokis.suwalki.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit