Warmińsko-Mazurskie

Swatch-FIVB World Tour 2005 „Mazury Open”

Mecz finałowy Niemcy – Szwajcaria…Więcej »

Puchar Świata w Piłce Plażowe rozgrywający się w Starych Jabłonkach to niezwykłe wydarzenie sportowe i kulturalne, które już na stałe wpisało się do grona imprez organizowanych na Warmii i Mazurach.

Podczas odbywania się turnieju w regionie tym przebywa około 300 tysięcy osób, które w dużej części są turystami z zagranicy. Jednym z głównych celów ich podróży jest właśnie chęć obejrzenia tego spektakularnego wydarzenia.
Pięciodniowemu turniejowi organizowanemu w środku sezonu turystycznego nadano formę festynu weekendowego. Specyfika imprezy, jej piknikowy charakter i umiejscowienie powodują, że osoby przybywające na zawody, to nie tylko kibice siatkówki plażowej – to całe rodziny, osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Doświadczenie z zeszłych lat, wysoka ranga zawodów oraz promocja wydarzenia powodują, że podczas trwania turnieju widowiska ogląda około 90 tysięcy osób.
Światowy Turniej „Mazury Open” rozgrywający się na terenie kompleksu boisk należących do Hotelu „Anders” ma charakter wysokokwalifikowanych rozgrywek sportowych, w którym biorą udział najlepsi na świecie zawodnicy (mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy itp.). Składa się on z dwóch części: kwalifikacji i turnieju głównego. Kwalifikacje rozgrywane są systemem pucharowym (pojedynczej eliminacji). W Turnieju Głównym (Main Draw), w której obowiązuje system podwójnej eliminacji („brazylijski”) występują zespoły z największą liczbą punktów rankingowych, zespoły z dziką kartą od Światowej Federacji Siatkówki FIVB oraz od organizatorów, a także drużyna z kwalifikacji. Tylko podczas finału nas terenach turniejowych przebywa 6-8 tysięcy osób.
W meczach pokazowych występują kibice, aktorzy, dziennikarze i VIP-y. Wokół rozgrywek organizatorzy stworzyli wielki festyn z udziałem turystów z całego kraju. Boiska otoczone SA wieloma atrakcyjnymi stoiskami promującymi m.in. produkty regionalne. Wieczorami odbywaja się koncerty (Red Bull Party, Reggae Ostróda Lake Splasch) i pokazy (Car Audio Show, Pokazy Barmańskie).
Nazwa turnieju „Mazury Open” wymieniana jest podczas kolejnych szesnastu turniejów w siatkówce plażowej na całym świecie. Stanowi to doskonałą formę promocji.

Podmiot Zarządzający:
Hotel „Anders”
14-133 Stare Jabłonki
tel/fax: 0-89/ 642-70-00
www.worldtour.pl
www.hotelanders.com.pl
anders@hotelanders.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit