Świętokrzyskie

Świętokrzyskie Dni Kupały

Cykl imprez odbywających się w kilkunastu miejscowościach regionu świętokrzyskiego w okresie Nocy Świętojańskiej jest przykładem współpracy różnych podmiotów z branży turystycznej, samorządów, organizacji pozarządowych, itp. realizujących ideę partnerstwa w turystyce. Towarzyszy mu hasło: Powitaj Lato w Świętokrzyskiem, a motywem przewodnim jest magia i tradycja. Wiele imprez odbywa się cyklicznie, niektóre mają charakter okazjonalny.

Pomysłodawcą produktu jest Tomasz Kosiński, właściciel Agencji Reklamowo-¬Wydawniczej Mediateka, wydawca i redaktor czasopism regionalnych „Nasza Baba Jaga” i „Dedal”. Pierwsza edycja programu odbyła się w roku 2004 i od razu przyciągnęła uwagę publiczności, branży turystycznej i mediów.
Do głównych atrakcji imprezy należą: „Świętojanki” - impreza w Kielcach o charakterze festynu rodzinnego, przedstawiająca typowe atrakcje familijne i artystyczno-magiczne prezentacje tradycji w regionie (np. spektakle teatralne); „Pod urokiem czarownicy - wyprawa po ziele Św. Jana” (gry i zabawy terenowe, turystyka aktywna i krajoznawcza); „Noc Świętojańska - powrót do słowiańskich korzeni. „Golejowskie wianki” - impreza utrzymana w ludowym staropolskim klimacie, m.in. puszczanie wianków na wodę, śpiewy i tańce, pokazy zespołów ludowych, konkursy, kuchnia staropolska; „Świętojanki” - festyn rodzinny w pobliżu zalewu w Suchedniowie, tradycje i folklor świętokrzyski; „IX Dzień Świętokrzyskiej Truskawki” - zabawy i konkursy prezentujące smak świętokrzyskiej truskawki; „Noc Świętojańska” - festyn nad zbiornikiem wodnym Topiłki, m.in. występy muzyczne, konkursy i zabawy; „Piknik agroturystyczny w Skansenie Parku Etnograficznego w Tokarni”; XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot „Caravaningowe Świętojanki”" w OS-T „Moto-Raj” w Miedzianej Górze – zlot caravaningowy ekip z kraju i zagranicy, m.in. zabawy, poznawanie regionu, konkursy i zawody zręcznościowe na torze samochodowym; „Czym chata bogata na początek lata - Dni Kupały z białą damą” - festyn ludowy, m.in. puszczanie wianków nad Nidą, pokazy tradycji świętojańskich, konkursy i zabawy chęcińskie, kuchnia regionalna; „Świętokrzyski Piknik Jurajski” – m.in. zwiedzanie Parku Jurajskiego w Bałtowie, spływ tratwami, występy zespołów ludowych; „Świętojańska jazda kolejką” - przejazd kolejką wąskotorową na trasie Jędrzejów - Pińczów, zwiedzanie zabytków obu miast, postój w Umianowicach, ognisko, zabawy i konkursy; „VIII Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego” - doroczny turniej rycerski na Placu Zamkowym w Szydłowie, zlot rycerstwa z całego kraju, m.in. turniej strzelecki, pokazy walk rycerskich, konkursy.


Właściciel produktu:
Mediateka
25-018 Kielce, ul. Żytnia 24/2
tel./fax: 0-41/ 344-63-79, 344-63-80
www.mediateka.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit