Zachodniopomorskie

Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern”

Szczecinek. Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern” jest jedną z form zintegrowanego systemu lokalnej komunikacji miejskiej. Powstał po to, by połączyć wszelkie atrakcje turystyczne i miejscowości znajdujące się nad jeziorem Trzesiecko, a tym samym zintensyfikować turystyczną promocję Szczecinka.

    Jednostka kursuje regularnie od 20 kwietnia do 28 października i stanowi unikatowy w skali kraju projekt zastosowania przez miejski samorząd alternatywnych form komunikacji. Statek zabiera na pokład ponad 54 pasażerów, a jego wystrój nawiązuje do charakteru jednostek Neustettin i Hindenburg, które przed II wojną światową pływały po szczecineckim jeziorze, czyniąc zeń turystyczną atrakcję znaną w całym regionie.

    Rejs „Bayernem” trwa około godziny i zsynchronizowany jest z tekstem przewodnika dźwiękowego, który z innej perspektywy informuje pasażerów zarówno o historii Szczecinka, jak i jego dniu dzisiejszym, a ponadto o przyrodniczych osobliwościach, na jakie można natrafić w okolicach miasta. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania „pod chmurką” mogą „zakotwiczyć” na drugim brzegu jeziora i korzystać z miejsc przygotowanych do grillowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po malowniczym szlaku pieszo-rowerowym, który okala jezioro. Wykupując całodzienny bilet można w danym dniu wielokrotnie korzystać z rejsu i bezpłatnie brać ze sobą na pokład rowery, dziecięce wózki oraz zwierzęta.

    Elementem, który wyróżnia „Bayern” spośród wielu innych statków, jest możliwość wysłuchania na jego pokładzie muzyki jazzowej, granej na żywo przez profesjonalny zespół Dixie Band. Od lipca do września, podczas specjalnych jazzowych rejsów, pasażerowie mogą dwa razy w tygodniu posłuchać standardów nowoorleańskiej odmiany tej muzyki.


Właściciel produktu:
Komunikacja Miejska Sp. z o.o.
78-400 Szczecinek, ul. Cieślaka 4
tel./fax: 0-94/ 374-35-73
miejkom@km.szczecinek.pl

Podmiot zarządzający:
Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
78-400 Szczecinek, ul. Mickiewicz 2
tel.: 0-94/ 374-34-03
fax: 0-94/ 371-42-49
biuro@sobow.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit