Certyfikat Internautów - Lubelskie

Szlak Kajakowy Bug – Krzna

Szlak Kajakowy Bug – Krzna

Szlak Kajakowy Bug - Krzna został oznakowany i wytyczony w oparciu o walory północnej Lubelszczyzny. Na tę wyjątkowo malowniczą trasę wodną głosowało na stronach serwisu otoWakacje.pl wielu miłośników aktywnego wypoczynku i kajakarstwa. W nagrodę otrzyma internetową kampanię reklamową o wartości 50 tysięcy złotych, przeprowadzoną w serwisach grupy Allegro.

Tworząc ten ponad 150 km szlak wzięto pod uwagę zróżnicowanie i zrównoważenie walorów aktywnego wypoczynku (kajaki, rowery, konie, nordic walking), jak również szeroko rozumianą edukację kulturową (odcinki wielokulturowe, na których poznaje się kulturę wschodu, jak również odcinki, na których poznaje się w formie warsztatów zapomniane rzemiosła).

Wszystko to w ciekawej, zorganizowanej formie z przeznaczeniem dla grup wiekowych 25-50 lat, czyli osób w wieku produkcyjnym, którzy cenią sobie ideę aktywnego wypoczynku, niedrogich wakacji i zróżnicowanego programu pobytu.

Szlak jest w pełni oznakowany i opisany. W ramach szlaku kajakarze poruszający się wodą – bez wysiadania z kajaka mogą zorientować się gdzie są, gdzie znajdują się najlepsze miejsca do wodowania oraz, jakie atrakcje turystyczne znajdują się w regionie (szlaki, zabytki, ale też usługi bytowe tj. noclegi, wyżywienie, dostęp do Internetu, miejsca na biwakowanie itd.).

Oprócz tego aktualnie właściciel szlaku przygotowuje się do wydania kompleksowego przewodnika dla kajakarzy, wraz z pozycjami GPS dla poszczególnych, najważniejszych punktów.

Szlak Kajakowy Bug-Krzna dostępny jest praktycznie na całej długości rzek i jest również wykorzystywany do organizacji spływów wielodniowych. W przypadku wizyt krótkookresowych, bazując na doświadczeniu w organizacji spływów oraz wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowych, rekomendowana jest koncentracja na dwóch odcinkach:

1. Spływ Bugiem – odcinek jednodniowy – etap wielokulturowy: Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń.

2. Spływ Krzną – odcinek dwudniowy – „Zapomniane rzemiosła”: Biała Podlaska – Malowa Góra - Neple.

Obydwa produkty ze względu na specyfikę ukierunkowane są wyłącznie na grupy zorganizowane (jednorazowo od 10 do 60 osób) lub turystów indywidualnych po zebraniu odpowiedniej ilości osób do utworzenia grupy.

Właściciel Produktu:

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania

Ul. Terebelska 73, 21-500 Biała Podlaska

Tel./ fax: 83/ 343-39-97

www.blgd.eu   biuro@blgd.eu

Podmiot Zarządzający:

Marek Pomietło

Ul. Lotnicza 1/43, 21-500 Biała Podlaska

Kajaki.nadbugiem.pl   mp@nadbugiem.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit