Wielkopolskie

„Turystyka Kolejowa TurKol.pl” - Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl

Zaproszenie do wspaniałego świata przygody dla całych rodzin. Projekt polega na organizowaniu wycieczek turystycznych specjalnymi pociągami, połączonych z towarzyszącymi im atrakcjami w trakcie przejazdu oraz w miejscach docelowych. Większość wyjazdów zaczyna się na dworcu Poznań Główny.

Turystyka Kolejowa, która w wielu krajach europejskich jest dobrze rozwinięta i świetnie zorganizowaną formą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin - także w Polsce oferuje wiele ciekawych imprez, które stają się okazją dla wszystkich zainteresowanych - najmłodszych i tych trochę starszych - do wspaniałej zabawy, przeżycia przygód związanych nie tylko z fascynującym światem żelaznych szlaków, ale także z niezapomnianymi atrakcjami towarzyszącymi przejazdom pociągów specjalnych. W przypadku imprez spod znaku TurKol.pl dodatkowe elementy przejazdów zaoferowane przez gościnne miasta i miasteczka na długo zapadają w pamięć uczestników niesamowitych wypraw, inspirują do powrotów w odwiedzone miejsca i planowanie udziału w kolejnych wyjazdach.

Ideą przyświecającą markowemu produktowi turystycznemu Turkol.pl jest popularyzacja turystyki kolejowej jako formy spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Projekt wykorzystuje bogactwo drzemiące w kolei - lokomotywy parowe, wagony retro, mosty, parowozownie i dworce. Cykliczne wycieczki pociągiem z lokomotywą parową wiozą pasażerów do miejscowości atrakcyjnych turystycznie. Podczas wojażu mogą oni uczestniczyć w różnorodnych imprezach i festynach na stacjach pośrednich i docelowych.

Organizowane są wycieczki kolejowe w różne rejony: - Wielkopolski (np. pociągi: „Cegielski” - do Wolsztyna na Paradę Parowozów, „Wojciech” - do Gniezna na Dni Pary, „Ziemianin” - na wycieczkę po południowej Wielkopolsce, „Piast” - do Gniezna na koronację króla, „Pojezierze” - do Międzychodu i Sierakowa); - Kujaw (np. pociąg „piernik” do Torunia); - Pomorza (np. pociągi: „Pirat” - do Kołobrzegu z okazji Dnia Dziecka, „Żeglarz” - do Szczecina na Zlot Żaglowców).

Oferta Turkol-u jest wzbogacana o kolejne elementy, jak choćby rejs statkiem, czy przejazdy drezynami. Podróż umilają animacje da najmłodszych oraz obsługa gastronomiczna w wagonach.

Turystyczne pociągi retro mają w Wielkopolsce długą tradycję, lecz na skalę produktu turystycznego organizowane są czwarty rok z rzędu. Kursują one niemal przez cały rok, po bardzo przystępnych cenach. Ich liczba sukcesywnie rośnie. Bilety rozchodzą się bardzo szybko, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu turystów na ten produkt. W 2013 r. zorganizowano 63 pociągi.

www.turkol.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit