Małopolskie

W poszukiwaniu skarbu Inków

Gra terenowa po skarb Inków…Więcej »

Legenda głosi, że na Zamku w Niedzicy znajduje się skarb Inków, ukryty przez górala Sebastiana Berzevicza dla swego wnuka Antoniego, domniemanego ostatniego potomka króla Inków Tupaca Amaru.

Biuro Podróży „Trip” z Zakopanego wykorzystało tę legendę dla stworzenia atrakcji turystycznej - gry terenowej, mającej na celu zdjęcie klątwy, którą skarb został obłożony i odnalezienie go.

Istotą gry jest pokonanie toru przeszkód, składającego się z zadań zręcznościowych: „Pajęczej sieci” (wspinaczka po siatce), „Wiszącego mostu” (przejście po linie), „Próby bacioka” (przemieszczanie się w powietrzu), wspinaczki skałkowej przy użyciu profesjonalnego sprzętu (uprzęże, lonża, kaski, karabinki), ekstremalnego zjazdu, tzw. tyrolki i pokonania wiszącego mostu z lin i drewna, w stylu Indiany Jonesa. Finałem każdego z zadań jest uzyskanie kolejnych fragmentów pisma Indian Kipu, umiejętność czytania którego przyda się w poszukiwaniu skarbu.

Kolejne zadania terenowe, zaliczane pojazdami, pontonami (rafting Dunajcem) i na piechotę, koncentrują się na trasie Sromowe Niżne – Szczawnica – Niedzica, z gorącym posiłkiem w restauracji Dwór na Polanie Sosny. Odnalezienie inkaskiego testamentu w tajnym schowku, poznanie jego treści dzięki nabytej umiejętności czytania pisma Kipu, gotowość do odczynienia klątwy zbliża wytrwałych do finału: odkrycia skarbu.

Właściciel i podmiot zarządzający:
Biuro Podróży „Trip” SJ
Małgorzata Chechlińska, Jakub Chechliński, Grzegorz Kranik
34-500 Zakopane, u. Tetmajera 18
tel.: 0-18/ 2020200, fax: 0-18/ 2020250
www.trip.pl biuro@trip.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit