Zachodniopomorskie

Wakacyjny Festiwal Gwiazd

Agnieszka Holland odciska dłoń na Promenadzie Gwiazd…Więcej »

– U początków Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd legło pytanie: co może zrobić biznes dla kultury w aktualnej fazie rozwoju polskiej demokracji. Uznaliśmy, że wakacje nie zwalniają z obowiązku myślenia, zwłaszcza myślenia o sztuce i kulturze, o sytuacji twórców w nowej rzeczywistości – powiedział o genezie pomysłu ówczesny minister kultury Waldemar Dąbrowski.

Spotkania ludzi kultury, biznesu, polityki i publiczności na Wakacyjnym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach cieszą jego uczestników już od 1996 roku. Dają szansę zetknięcia się z owocami pracy artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Każdy ma okazję odnaleźć to, czego szuka: dobrą sztukę, ciekawych ludzi, niebanalne wydarzenia i „festiwalowy” kurort, a wreszcie – „głodną” kulturalnego i niecodziennego życia publiczność.

Program artystyczny Festiwalu obejmuje liczne koncerty, spektakle, wystawy, projekcje i spotkania. Formuła sprowadza się też do bezpretensjonalnych, niemalże nieformalnych spotkań twórców z publicznością w wakacyjnej atmosferze, co znakomicie ułatwia kontakt pomiędzy światem kultury i sztuki a odbiorcą. Bo kolejnym celem Festiwalu jest zbliżenie ulubionych artystów z ludźmi, którzy ich podziwiają i kochają. Pozostawienie przez nich trwałego śladu nie tylko w ludzkich sercach i pamięci, ale także w realnym wymiarze – w rzeźbach i dłoniach z brązu odciśniętych na Międzynarodowej Promenadzie Gwiazd autorstwa Adama Myjaka.

Pomysł sprawił, że ktokolwiek odwiedza Międzyzdroje kieruje swoje pierwsze kroki na Promenadę Gwiazd, żeby zobaczyć Aleję Gwiazd oraz Gabinet Figur Woskowych przy ul. Bohaterów Warszawy 19 – przedstawiający znane postaci ze świata kultury i sztuki.

Rok 2004 został ogłoszony Rokiem Witolda Gombrowicza. Uświetniono go podczas Festiwalu widowiskiem plenerowym w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit