Łódzkie

Wędrowny Festiwal „Kolory Polski”

Organizowane od 2000 r. przez Filharmonię Łódzką przedsięwzięcie odbywające się we wszystkie weekendy okresu wakacji w kilku miejscowościach województwa. Edukacyjna wędrówka po cennych zabytkach regionu i po rozmaitych stylach i epokach muzycznych pozwala łączyć wrażenia artystyczne z odkryciami turystyczno-przyrodniczymi.

    Główna atrakcję imprezy stanowią koncerty odbywające się w zabytkowych, ciekawych wnętrzach woj. łódzkiego oraz organizowane do tych miejsc wycieczki. Każdy koncert odbywa się w innym miejscu: w kościółkach, zamkach, dworach, pałacach czy muzeach. W 2007 r. na „trasie” festiwalu znalazły się .in.: Zamek w Opinogórze, Klasztor o.o. Bernardynów w Warcie, romański kościół św. Idziego w Inowłodzu, Muzeum w Łowiczu, Zamek w Uniejowie, Opactwo Cystersów w Sulejowie, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, Muzeum Walewskich w Tubądzinie czy siedziba Łódź Art Center w fabryce K. Scheiblera w Łodzi. Różnorodność koncertów przejawia się w odmiennych stylach muzyki – od biesiadnego śpiewu rycerskiego, przez performance, jazz, aż do muzyki klasycznej.

    Towarzystwo Przyjaciół Łodzi na każdy koncert organizuje wycieczki, podczas których chętni zwiedzają z przewodnikiem atrakcje znajdujące się na trasie przejazdu i w okolicy. Całości dopełniają pamiątki i stemple okolicznościowe, które można kupić przed koncertami, biesiady rycerskie i inscenizacje – pokazy strojów szlachty polskiej, zwyczajów kultywowanych przez bractwa kurkowe czy walk rycerskich oraz tańce z udziałem uczestników koncertów.

    Produkt skierowany jest do turystów indywidualnych i do uczestniczących w wycieczkach grup zorganizowanych. W pakiet turystyczny wchodzą: wycieczka, wyżywienie, zwiedzanie, koncert i dodatkowe atrakcje.Właściciel produktu:
Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina
90-135 Łódź, ul. Narutowicza 20/22
tel./fax: 0-42/ 664-79-61
filharmonia@filharmonia.lodz.pl

Podmiot zarządzający:
Regionalna Organizacja Turystyczna Woj. Łódzkiego
90-423 Łódź, ul. Piotrkowska 87
tel./fax: 0-42/ 638-59-57
biuro@rotwl.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit