Wielkopolskie

Wielkopolski System Szlaków Rowerowych

Na szlaku…Więcej »

Oferta dla rowerzystów amatorów i zagorzałych miłośników dwóch kółek, obejmująca cztery szlaki: Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania (173 km), Odcinek Północny Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej (200 km), Odcinek Południowy Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej (280 km) oraz Ziemiański Szlak Rowerowy (280 km).

Korzystanie z niej pozwala na zdrowy fizyczny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem zabytków, noclegami i ofertą gastronomiczną. Kompendia wiedzy o opisywanych szlakach zawarto w lekkich, poręcznych przewodnikach, które można z łatwością przymocować do kierownicy roweru.

Inwestycja powstała dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego ze starostami powiatów, przez które biegną szlaki oraz wsparciu merytorycznym PTTK. Trasy oznakowano białymi kwadratami 20 x 20 cm (z czarnym piktogramem roweru i zielonym paskiem lub strzałką), które najczęściej umieszczono na drzewach bądź na metalowych tabliczkach. W największych miejscowościach znajdują się także tablice informujące o odległościach do różnych miejsc na szlaku.

W przewodniki, zawierające mapy topograficzne, informacje o szlakach łącznikowych i pieszych, zabytkach i ciekawostkach, noclegach, warsztatach rowerowych oraz sklepach z częściami do rowerów można zaopatrzyć się w księgarniach i starostwach Poznania i okolic. Przejażdżka, choćby fragmentem szlaku, to doskonały i tani sposób na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek oraz promocję regionu. W Wielkopolsce znajdowało się w 2004 roku około 3.000 km znakowanych szlaków rowerowych, z czego szlaki prezentowanego systemu stanowiły jedną trzecią. W 2005 r. planowano włączenie Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej do Międzynarodowego Szlaku Rowerowego Lwów – Berlin.

Właściciel produktu:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Al. Niepodległości 18, 61-713 Poznań
tel./fax: 0-61/64-75-274 (-70, -75)
sport@wielkopolska.mw.gov.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit